עורך "מעריב": נוחי דנקנר יעשה הכול כדי שהעיתון ימשיך להתקיים

ניר חפץ לגל"צ: "יש כאן כ-2,000 עובדים. אני לא יכול להגיד כמה מהם יפוטרו" ■ "סימנו את הכיוון הדיגיטלי כבר לפני כמה חודשים. זה לא משהו שהתחיל אתמול"

ניר חפץ, עורך "מעריב" , התייחס הבוקר (א') בריאיון לגלי צה"ל לדוחות האחרונים של העיתון, להפסדים הכבדים ולפעולות של נוחי דנקנר להצלת העיתון.

חפץ אמר בתחילת דבריו כי "סימנו את הכיוון הדיגיטלי כבר לפני כמה חודשים. זה לא משהו שהתחיל אתמול. אם יהיה ל 'מעריב' חמצן, אז תהליך המעבר למהדורה דיגטלית יהיה איטי יחסית, אבל אם לא יהיה לו חמצן, זה יהיה מהיר".

לדברי חפץ, "יש אנשי עסקים בארץ שעדיין מאמינים בכלי התקשורת. לפני כשנה, כשאי.די.בי רכשה את השליטה ב'מעריב', היה ברור שהעיתון יעבור תהליך מסוים, אבל בשנה הזאת קרו דברים במשק ובעולם, וכעת ברור שלבעלי השליטה קשה יותר להזרים כספים".

- מה המשמעות במעבר לדיגיטלי?

"יש כאן כ-2,000 עובדים. אני לא יכול להגיד כמה יפוטרו, ואני לא יכול לומר מתי ואיך זה יקרה. אין לי יכולת לתת נתונים, אבל אם יש משהו שצריך להדיר שינה מעינינו, זה שבעיתון יש הרבה מאוד אנשים קשי-יום, וזה עומד לנגד עיני הנהלת העיתון".

- לנוחי דנקנר יש בעיות בעסקים האחרים שלו. עד כמה הוא מחויב ל"מעריב"?

"מנהיגות בכלל וגם מנהיגות עסקית נמדדת בתקופות כאלה. המנהיגות שמגלה נוחי דנקנר גם בקבוצת אי.די.בי וגם ב'מעריב' היא יוצאת מגדר הרגיל. הוא שחרר הודעה שיעשה הכול כדי לדאוג לכספי המשקיעים, ואני חושב שהוא יעשה כך גם ב'מעריב'".

- האם לא ירחק היום שנקום בבוקר ונשמע שאין יותר "מעריב"?

"קשה לי לנבא את העתיד. זה עסק שנמצא בסכנה. מה שעומד בפני סגירה של 'מעריב' זה מה שאמרנו בשאלה הקודמת - נוחי דנקנר. והוא עושה הכול על מנת שהעיתון ימשיך להתקיים".