השיחה: פיני כהן ונאוה ברק מגייסים

מי הגיעו לערב ההתרמה למרכז רפואי רבין? ■ איפה חגג יאיר לפיד את יום הולדתו? ■ וגם: ממי מתעלם שאול אלוביץ'?

עמותת ידידי מרכז רפואי רבין (בתי החולים בילינסון והשרון), בראשות פנחס (פיני) כהן, יו"ר קרן נוי ויו"ר אמריקה ישראל, ערכה אמש (ב') אירוע התרמה באולם רקנאטי במוזיאון תל-אביב לאמנות. לערב הגיעו אורחים רבים שתרמו למען הקמת מרכז חדש בבית החולים לטיפול במחלות כליה, יתר לחץ דם ולביצוע השתלות כליה. יחד עם כהן קיבלו את פני הבאים נאוה ברק נשיאת העמותה וד"ר ערן הלפרן מנהל מרכז רפואי רבין.

תמר יסעור, רקפת רוסק עמינח, עמותת ידידי מרכז רפואי רבין / צילום: יוסי כהן
 תמר יסעור, רקפת רוסק עמינח, עמותת ידידי מרכז רפואי רבין / צילום: יוסי כהן


תמר יסעור ורקפת רוסק-עמינח

אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית, נשא דברים וברך את ידידי המרכז הרפואי שהצליחו לגייס בערב כ-3.6 מיליון שקל. לאחר ארוחת ערב חגיגית הוקרן סרט המציג את סיפורן האישי של שתי נשים חולות במחלת כליה, אשר נאלצו לעבור השתלת כליה. במסגרת האירוע הוענק לאיש העסקים יורם פטרושקה אות "יקיר מרכז רפואי רבין". האות הוענק לפטרושקה על פועלו הרב והמתמשך למען קידומו של המרכז הרפואי. יחד עם האות הוענק לו גם פסל בדמות יונים, יצירתו של האמן מנשה קדישמן שנתרם על ידו למטרה זו. התוכנית האמנותית כללה מופע בהשתתפות שלומי שבן, גיל שוחט ומירה עוואד.

סמי סגול, זאב וורמברנד, אהוד אולמרט, עמותת ידידי מרכז רפואי רבין / צילום: יוסי כהן
 סמי סגול, זאב וורמברנד, אהוד אולמרט, עמותת ידידי מרכז רפואי רבין / צילום: יוסי כהן


סגול, וורמברנד ואולמרט

נצפו: דניאל חוסידמן, אחד התורמים הגדולים להקמת המרכז החדש לרפואה דחופה ולטראומה בבילינסון, שהגיע במיוחד מחו"ל לאירוע, יאיר סרוסי, רקפת רוסק-עמינח, ג'ודי שלום ניר מוזס, ניר גלעד, אבי ברגר, בת שבע בובליל, זאב וורמברנד, רני רהב, יורם ושלוה הסל, עתליה ושלמה שמלצר, עופרה רייף-שמלצר, אורני פטרושקה, בנו של יורם פטרושקה, אביבית פלג, אברהם (לולו) אסף, אלפרד וחוה אקירוב, אהוד אולמרט, ניר זיכלינסקי, גיורא אקרשטיין, רוני מילוא, טובה וסמי סגול, יוכי ואיציק שרם, תמר יסעור, דב תדמור, בני ארד ויפית גרינברג, מרישה וג'ו בהט ועוד.

פתאל מבטיח לשדרג

אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום יבואנית נוקיה לישראל, לבש את מיטב מחלצותיו והתייצב אתמול בביתן שהקימה החברה שבניהולו בכנס מיקרוסופט שנערך בגני התערוכה בתל-אביב. גרינבוים אירח בביתן רבים ממשתתפי הכנס והציג את הסמארטפונים החדשים של החברה - נוקיה לומיה 920 ו-820.

דוד פתאל, אילן גרינבוים, כנס מיקרוסופט / צילום: לם וליץ סטודיו
 דוד פתאל, אילן גרינבוים, כנס מיקרוסופט / צילום: לם וליץ סטודיו


דוד פתאל ואילן גרינבוים

בין אלו שהגיעו להתרשם מפלאי הטכנולוגיה היו מנכ"ל מיקרוסופט סטיב באלמר, מנכ"ל ניופאן צביקה גיאור, ישראל טראו מנכ"ל בנק אוצר החייל, יורם אלטמן מנכ"ל גרוויטי ועוד. איש העסקים דוד פתאל, חברו הטוב של גרינבוים, התרשם מהמכשירים החדשים ושחרר הצהרה שתעודד את עובדיו הרבים: פתאל סיכם עם המארח שבמהלך שנת 2013, ישדרג את מכשירי הסלולר של עובדי רשת המלונות שבבעלותו למכשירי נוקיה לומיה החדשים.

היי דרומה - לירוחם

בירוחם נערכה אתמול ועידת NegeVision 2012 שמטרתה לחשוף את הפוטנציאל הכלכלי-עסקי באזור הנגב והדרום ולתת פתרונות למימושו. הוועידה נערכה ביוזמת חברת נגבקו. השתתפו: מיכאל ביטון ראש מועצת ירוחם, הראל לוקר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שענה לקהל הרב שקרא לו להצטרף למפלגתו של יאיר לפיד "יש עתיד", כי הוא יצטרף למפלגה מסוימת רק אם יש לה עתיד לעבור את אחוז החסימה, פרופ' אבי בן בסט מנכ"ל משרד האוצר לשעבר וכיום איש האוניברסיטה העברית, שדיבר על אתגרי המדיניות הכלכלית בעידן של אי-ודאות, בני גלזר מנכ"ל נגבקו, ד"ר ארנה ברי סגנית נשיא ב-EMC העולמית ומנהלת מרכז המצוינות של החברה בישראל, אבי מוטולה מנכ"ל אפריקה תעשיות שהרחיבה השנה את המפעל שלה בירוחם, דליה נרקיס יו"רית מנפאואר, דניאל בירנבוים מנכ"ל סודה סטרים המשקיעה 130 מיליון שקל בהקמת מפעל חדש באזור, חיים אורבך מנהל התפעול הגלובלי של הפיתוח בחברת ECI, אורנה הוזמן בכור מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, רוני פלמר מנכ"ל תנועת אור ועוד.

לפיד והגברים בחליפות

כ-700 איש לקחו אתמול חלק בכנס המיסים השנתי שעורכים במשותף פירמת רואי החשבון BDO זיו האפט ומשרד עו"ד גולדפרב זליגמן. בכנס שנערך ברמת-גן נטלו חלק בכירי BDO זיו האפט בהם היו"ר דני מרגלית והשותפים המנהלים ארז סופר ושחר זיו. ברשימת המשתתפים היו יו"רים, מנכ"לים, סמנכ"לי כספים וחברי דירקטוריון בחברות רבות. יאיר לפיד, יו"ר מפלגת "יש עתיד" הגיע לכנס על מנת להציג את האג'נדה שלו בתחום המיסוי לקראת הבחירות הקרובות.

דני מרגלית, יאיר לפיד, כנס המיסים השנתי / צילום: נתי חדד
 דני מרגלית, יאיר לפיד, כנס המיסים השנתי / צילום: נתי חדד


דני מרגלית ויאיר לפיד

לפיד הופתע כאשר זכה לברכה לרגל יום הולדתו ה-49 שחל אתמול ממתן חודורוב, מנחה הכנס. לפיד סיפר לנוכחים שכאשר נכנס לפוליטיקה ידע שזה יוביל אותו למחוזות מוזרים, אך לא העלה בדעתו שאת יום הולדתו יחגוג יחד עם 500 איש בחליפות, במקום עם אשתו. יובל שטייניץ, שר האוצר, ביטל את הגעתו 15 דקות לפני מועד תחילת הרצאתו. לקהל המאוכזב נאמר שהוא נאלץ לחזור לדיון בהצעת החוק בנושא דמי הניהול בקרנות.

בלאומי מקצצים בארוחות

בנק לאומי הודיע אתמול כי עובדי מיקור חוץ של הבנק, שאינם עובדים במתחם המחשוב קש"ב, לא יוכלו להשתמש בחדר האוכל של המתחם. מדובר בעובדים מחברות שונות, כשהמרכזית ביניהם היא מטריקס. ההודעה יצרה מרמור בקרב חלק מהעובדים, שנהגו לאכול ארוחות מסובסדות בחדר האוכל של הבנק. מלאומי נמסר: "הזכאות לארוחות במתחם קש"ב אינה מבחינה בין עובד לאומי לעובד במיקוד חוץ. עובדים אשר מושבם מחוץ למתחם, בין שהם עובדי לאומי, ובין שהם עובדי חברות אחרות, אינם זכאים לאכול בו. איננו נוהגים איפה ואיפה". ממטריקס נמסר כי: "נדאג לפתרון חלופי".

עירית אבישר

השעון המעורר של אלוביץ'

כבר יותר משבוע שתושבי רחוב יהונתן בשכונת צהלה בתל-אביב מתעוררים ב-6:30 לקול קריאות המגאפון של עובדי פלאפון, המפגינים מול ביתו של היו"ר והבעלים של החברה - שאול אלוביץ'. העובדים מגיעים כל בוקר, עם שלטים צהובים, חולצות מודפסות ("אלוביץ' קח אחריות"), ופק"ל קפה צמוד. בהסתדרות מסבירים שהפגנה מול הבעלים היא בדרך-כלל האמצעי האחרון, אבל לא הייתה ברירה אל מול ההתנגדות החריפה שהפגינה הנהלת החברה, בראשות גיל שרון.

עובדי פלאפון מעירים את שאול אלוביץ / צילום: רוני שיצר
 עובדי פלאפון מעירים את שאול אלוביץ / צילום: רוני שיצר


עובדי פלאפון והעכברוש

חלק מהשכנים של אלוביץ' מתעלמים, אחרים מצלמים למזכרת ואף מגלים בקיאות מרשימה במאבק שמתחולל בחברה. רק דייר אחד אף פעם לא יוצא להשמיע את קולו - אלוביץ'. ככלל, האדישות ברחוב השקט מפתיעה, במיוחד כשלוקחים בחשבון שעובדי פלאפון מקפידים להגיע אל המקום עם בובה מתנפחת בגובה שלושה מטרים בצורה של עכברוש - אחד הסמלים הבולטים שבהם משתמשים איגודים מקצועיים בעולם כדי לדמות מעסיק שמתנגד להתאגדות עובדיו.

שי ניב

מה הסטטוס

נפתלי בנט: הבוקר, מיכלי בת ה-5 שלי זחלה לתוך השמיכות ואמרה: "אני רוצה שזבולון ינצח כדי שאראה אותך"

צרו איתנו קשר *5988