אפריקה מגורים: קצב מכירות הדירות הואץ החל מהקיץ

הרתיחה בשוק הנדל"ן משתקפת בדוחות חברות הבנייה הגדולות ■ אפריקה מגורים מדווחת על האצה בקצב המכירות, כולל בהשוואה לשנה שעברה ■ ההכנסות ממכירת דירות קפצה ב-30% ברבעון

שוק הנדל"ן רותח והדבר משתקף בדוחות הכספיים של חברות הבנייה הגדולות. אפריקה מגורים , מקבוצת אפריקה ישראל של לב לבייב, דיווחה היום (א') על מכירת 129 דירות ברבעון השלישי של השנה. מדובר בעלייה של 9.3% בהשוואה לרבעון השני ו-50% לעומת הרבעון הראשון. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2012 מכרה החברה 333 יחידות דיור לעומת 322 יח"ד בתקופה המקבילה ב-2011.

החברה רשמה הכנסות של 162 מיליון שקל ממכירת דירות ברבעון השלישי של 2012, עלייה של 30% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. סך ההכנסות אמנם ירד ב-14% ל-165 מ' ש', אולם הדבר נובע מרישום הכנסה חד פעמית של 43.7 מ' ש' ברבעון המקביל אשתקד בגין מכירת מקרקעין. בשורה התחתונה רשמה אפריקה מגורים רווח נקי של 25.6 מ' ש' ברבעון השלישי, לעומת 22.1 מ' ש' אשתקד.

"במהלך הרבעון היינו עדים לקצב מכירות גבוה ויציב, שהחל בעיקר במהלך חודשי הקיץ השנה", מסר המנכ"ל אורן הוד בהודעה שהוציאה החברה לתקשורת. "לאור מיצובה האיתן של החברה ויתרות הנזילות הגבוהות, המסתכמות בלמעלה מחצי מיליארד שקל, אנו מקבלים כל העת פניות והצעות מגורמים בענף למיזמים ועסקאות מגוונות. החברה בוחנת הזדמנויות אלה ופועלת למימוש חלק מהן. לאור קצב המכירות הגבוה והאיתנות הפיננסית הגבוהה, פתחנו בחודשים האחרונים מספר אתרים חדשים באזורי פעילות שונים ברחבי הארץ וזאת, בהתאם לתכנית האסטרטגית של החברה. אנו שמחים לראות התעניינות גבוהה מצד רוכשים פוטנציאלים, הן באתרים הקיימים והן באתרים החדשים שנפתחו".

נכון לסוף הרבעון השלישי היו לאפריקה מגורים 1,237 דירות בבנייה ועוד 225 דירות בשיווק לפני התחלת בנייה.

עוד עולה מהדוחות כי הרווח הגולמי ברבעון השלישי עמד על 46.4 מ' ש' לעומת 45.2 מ' ד' ברבעון המקביל, והרווח התפעולי עלה ב-6.5% ל-37.8 מ' ש'.

צרו איתנו קשר *5988