נעילה שלילית בת"א עקב המתיחות בצפון; אלווריון זינקה 32%

רויטרס: חיל האוויר הישראלי תקף שיירת נשק בגבול סוריה-לבנון ■ פישר: "אני עוזב בנק מרכזי במצב טוב" ■ האג"ח הממשלתיות לעשר שנים רשמו ירידה של כ-0.5%, בריבית של 3.91%

יום המסחר בבורסה של תל-אביב (ד') נחתם בירידות ברקע הדיווחים הזרים על תקיפת שיירת נשק בגבול סוריה-לבנון על ידי מטוסי חיל האוויר הישראלי, ותוך המשך התמקדות של הסוחרים ב"שיחת היום" והשלכותיה - ההודעה המפתיעה של נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, על פרישה ביוני. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.05 מיליארד שקל.

כאמור, סוכנות הידיעות "רויטרס" מדווחת היום כי חיל האוויר הישראלי תקף הלילה שיירת נשק בגבול סוריה-לבנון, כך עפ"י מקור דיפלומטי. זאת, בצל החששות במערכת הביטחון מהעברת נשק כימי מסוריה ללבנון, לידי חיזבאללה. "ללא ספק הייתה פגיעה", אמר המקור לרויטרס, מבלי לציין איזו מטרה הותקפה. לפי הדיווח, התקיפה אירעה באזור הבקעא בגבול סוריה-לבנון. דובר צה"ל סירב להכחיש או לאשר בפני רויטרס את הדיווח.

"אני עוזב בנק מרכזי במצב טוב" - כך אמר היום נגיד בנק ישראל הפורש סטנלי פישר במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס לרגל פרישתו. "אני מתכוון להמשיך לעבוד עד הסוף ויש לי עוד 5 חודשים. 8 שנים זה הרבה זמן. התכוונתי להישאר כאן 8 שנים. קבעתי עם רה"מ שאעזוב אחרי הגשת תקציב. כתבתי רשימת של יעדים וחלק גדול מהם השגתי". (לסיפור המלא)

בשוק האג"ח רשמו היום אגרות החוב הממשלתיות לעשר שנים ירידה של כ-0.5%, בריבית של 3.91%.

בחזרה לתל-אביב. רון אייכל, כלכלן ואסטרטג ראשי של בית ההשקעות מיטב, אומר בתגובה להודעת פישר כי "היעדר בהירות באשר לזהות המחליף לסטנלי פישר צפוי להגביר את רמת התנודתיות בשווקים בשבועות הקרובים, תוך פוטנציאל לפיחות בשקל ועלייה בפרמיית הסיכון של ישראל (מרווחי אגרות חוב ופרמיית CDS). כל זאת, במיוחד עד אשר הממשלה תציג לציבור תוכנית מסודרת לקיצוץ הגירעון".

אייכל התייחס גם לעיתוי ההודעה: "נגיד בנק ישראל בחר לסיים את תפקידו, גם אם הדבר יהיה בעוד חצי שנה, בתקופה שבה המדיניות הפיסקלית במצב קשה למדי. נוסף על כך, יש רעשים רבים במסדרונות האוצר והמבנה הקואליציוני עדיין לא ברור. לפיכך, עזיבתו הבלתי-צפויה של הנגיד יוצרת חלל קשה למדי למילוי, שהמשמעות המיידית שלו יהיה שהמשקיעים יהיו פחות סבלניים לניהול מדיניות פיסקלית לא אחראית, כפי שהיה בעבר, על רקע העובדה כי אלו העניקו קרדיט לנגיד. (לתגובות נוספות)

כיל מקדימה קציר המלח

חטיבת "משיבים" של מפעלי ים המלח מקבוצת כימיקלים לישראל מתכוונת להכריע בתוך כחודש בעניין רכש הדוברה הראשונה שאיתה תיעשה מלאכת קציר המלח מקרקעית הבריכה התעשייתית שלחופה שוכנים מלונות עין בוקק. הדוברה תיבחר בתום הליך של מכרז בינלאומי שבו משתתפות 5 חברות, כולן מאירופה ומארה"ב, והיא עתידה להימסר למפעלי ים המלח בתחילת 2015. מיד עם קליטתה תחל מלאכת קציר המלח, שנועד לעצור את עליית מפלס המים בבריכה התעשייתית, ובכך למנוע את הצפת בתי המלון הסמוכים לה. משמעות המהלך היא הקדמת התוכנית לביצוע קציר המלח שעליה כיל התחייבה מול המדינה לפני שנה.

פריגו , סלקום וטבע ריכזו עניין עקב פערים שליליים מול ניו-יורק. גם אלביט מערכות ומלאנוקס עמדו במוקד עקב פערים חיוביים.

סבינה פודבל, אנליסטית הפרמצבטיקה של לידר שוקי הון, מציינת לקראת פרסום דוחות פריגו ביום שישי הקרוב כי "אנו צופים כי החברה תציג הכנסות בסך של כ-875 מיליון דולר ורווח למניה של כ-1.29 דולר, מעט מתחת לתחזית הקונסנזוס להכנסות של כ-882 מיליון דולר ולרווח למניה של כ-1.31 דולר למניה. אנו מעריכים כי אם החברה לא תצליח להשיק את Mucinex במהלך השבועות הקרובים הדבר עלול להוביל להורדת התחזית לשנת 2013 כולה".

מניית פרטנר ריכזה עניין לאחר ההעברה הרשמית של השליטה בחברה לידי איש העסקים חיים סבן.

בריינסוויי רשמה עלייה חדה במחזור ער וממשיכה את הטיסה שלה מתחילת החודש.

אודיוקודס עקפה את תחזיות האנליסטים ברבעון וחוזרת לרווח של 3 סנט לרבעון לעומת צפי של סנט אחד. "הצמיחה בפעילות חטיבת הרשתות קיבלה רוח גבית בעיקר מעלייה במכירות המוצרים והשירותים בתחומי התקשורת האחודה ויישומי SBC ארגוניים, שהם אסטרטגיים עבורינו. מובילותינו בסביבת ה-voice מיקרוסופט Lync, כספקית היחידה של פתרון קולי מקיף מקצה לקצה ופתרונות שירותים עבור שותפותיה של מיקרוסופט, מהווה יתרון תחרותי מובהק באחד מפלחי שוק התקשורת היותר אטרקטיביים", אמר שבתאי אדלרסברג, יו"ר הדירקטוריון, נשיא ומנכ"ל אודיוקודס.

צרו איתנו קשר *5988