חשד: אלוף-משנה בצה"ל סטר לנהג שלו כי טעה בדרך

"הוא כינה אותי 'מפגר, אידיוט, דביל, טמבל, אין לך זכות לחשוב, נכה'. בכיתי והרגשתי מושפל", תיאר החייל בקבילה שהגיש ■ דובר צה"ל: "העניין בבירור"

עוד פרשה מביכה בצה"ל: קצין בדרגת אלוף-משנה נחשד שסטר לחייל שהיה הנהג שלו לאחר שטעה בדרך. נציב קבילות החיילים בודק כעת את טענות החייל, שלפיהן הקצין גם קילל אותו לאורך הנסיעה שאירעה בתחילת חודש דצמבר האחרון.

גורמי צבא הבהירו כי הקצין טען להגנתו כי החייל סיכן אותו, ולכן הוא נתן לו מכה. את הידיעה חשפה כרמלה מנשה, הכתבת הצבאית של קול ישראל.

"טעיתי בדרך כי לא הכרתי את המסלול. המפקד בתגובה החל לצעוק עליי והיה מאוד עצבני. הוא כינה אותי 'מפגר, אידיוט, דביל, טמבל, אין לך זכות לחשוב, נכה'", תיאר החייל בקבילה שהגיש.

לדבריו, לאחר שהוא שב לכוון אותו, המפקד צעק עליו: "מה אתה עושה? תפנה שמאלה כבר", ואז נתן לו סטירה חזקה בפנים.

החייל ציין כי הרגיש מושפל ולא ידע מה לעשות. "כשהגענו לכניסה לבסיס, לא רציתי שכולם יראו שאני בוכה. מאז הרגשתי כמו אפס, התביישתי כל-כך ופחדתי ממנו".

לאחר הסטירה סירב החייל לשרת בפיקודו של הקצין וסיפר על המעשים לסגן מפקד הפלוגה ולמפקד הגדוד.

"הוא התקשר אליי בסוף יום העבודה שלי והיה מאוד נסער, הוא סיפר לי מה קרה ואמר לי שהמפקד שלו איבד שליטה ופשוט סטר לו", סיפרה אמו של החייל לחדשות 2 באינטרנט. "הוא היה ב'שוק' מזה ולא הבין מה 'נחת עליו'. הרגשתי כאילו פגעו בי באופן אישי, הייתי רוצה שהוא ייצא מהצבא".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הנושא "נמצא בבירור אצל נציב קבילות החיילים".

צרו איתנו קשר *5988