הנקראות ביותר

תחקיר "כלבוטק" ישודר כמתוכנן: המחוזי דחה את הבקשה נגד הפרסום

(עדכון) - שתי החברות במרכז תחקיר "כלבוטק" - איבו וחושן - ניסו למנוע את שידור התחקיר הערב - ונכשלו ■ עו"ד פז מוזר, בא-כוחה של "כלבוטק": "החברות טוענות שלא ניתן להן מספיק זמן להיערך" ■ גינת: "חשיבות רבה לשידור התחקיר"

בית המשפט המחוזי בנצרת דחה את הערעור של חברות שמן הזית - ותחקיר שמן הזית של "כלבוטק" ישודר הערב (ד') כמתוכנן.

בית משפט השלום בנצרת אישר אמש לשדר את התחקיר במסגרת התוכנית הראשונה של העונה הראשונה של "כלבוטק" בערוץ 10 בהגשתו של רפי גינת. עם זאת, היום בצהריים החליטו שתיים מהחברות המוזכרות בתחקיר והעוסקות בתחום יבוא ושיווק מותגי שמן זית - איבו וחושן - לפנות לבית המשפט המחוזי בנצרת בתביעה לעיכוב ביצוע ומניעת שידור התוכנית, שאמורה לעלות הערב בשעה 21:00. ואולם, גם המחוזי דחה כאמור את הבקשה.

התחקיר נוגע, בין היתר, לשתי חברות - איבו וחושן - העוסקות ביבוא ובשיווק מותגי שמן זית, שהגישו את הבקשה לצו איסור הפרסום. שתי החברות עומדות מאחורי שלל מותגי שמן זית הנמכרים בישראל ונכללים בתחקיר שערכה "כלבוטק".

בתקופה האחרונה התנהל מאבק משפטי בין הצדדים בנוגע לפרשה, אך לבסוף החליטה סגנית נשיא בית משפט השלום בנצרת, השופטת ליל יוניג-גפר, לאפשר את שידור התחקיר הערב. בכך היא קיבלה את טענותיהם של באי-כוחה של מערכת "כלבוטק", עורכי הדין פז מוזר ועינת ברג-סגל, וביטלה את צו איסור הפרסום על הפרשה. כאמור, בית המשפט המחוזי אישרר הערב את ההחלטה.

מוקדם יותר היום, בתשובה לשאלת "גלובס" האם התחקיר ישודר הערב, ענה עו"ד מוזר כי לדעתו הערעור של חברות שמן הזית מחוסר עילה.

עוד בנושא נתח שוק וצרכנות


- מה החברות טענו?

"אחת החברות אמרה שלא נתנו לה מספיק זמן לטעון ולהיערך לטיעון. הם טוענים כי הקביעות של משרד הבריאות אינן נכונות. בשורה התחתונה הקביעה היא שיש סוגים מסוימים של שמן שפסול למאכל אדם".

רפי גינת מסר כי "ישנה חשיבות גדולה לשדר את התוכנית ולהביא לידיעת הציבור את הממצאים על שמן הזית. אני מקווה שהניסיונות לחסום את שידור התחקיר לא יצלחו".

בית המשפט: "קיים עניין ציבורי"

לדברי שופטת השלום בנצרת, "קיים בנסיבות המקרה עניין ציבורי מיוחד בפרסום הפרשה. מאחר שעל-פי הראיות לכאורה שהונחו בפניי נמצא כי שמנים ששווקו על-ידי איבו וחושן אינם ראויים למאכל, קיים אינטרס ראשון במעלה להביא נתון זה לידיעת הציבור, למען יזהר מפגיעה".

יש לציין כי נציגי הפרקליטות במשרדי הבריאות והחקלאות לא התנגדו להסרת צו איסור הפרסום על תחקיר שמן הזית של "כלבוטק".

נושא מכירת בקבוקי שמן זית מזויפים ומסוכנים לבריאות בישראל אינו חדש ואף טופל בעבר על-ידי משרד הבריאות, אך עדיין לא מונע משחקנים בשוק לשווק אותם.

תוכנית "כלבוטק" עברה לערוץ 10 בתחילת השנה, עם מינויו של גינת, המגיש והיוצר, לתפקיד מנכ"ל הערוץ. התוכנית תשודר הערב כאמור בשעה 21:00 בערוץ 10.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!