מ-16 ביוני: המסחר בבורסה יוארך ל-17:25 בימים ב'-ה'

בימי ראשון יסתיים המסחר ב-16:25 ■ אסתר לבנון, מנכ"לית הבורסה, מצליחה שוב להאריך את יום המסחר בשעה - למרות שבעבר נכשל ניסיון זה בהגדלת מחזורי המסחר

השינויים הסופיים בזמני המסחר בבורסה: המסחר בימי ראשון יתקיים עד השעה 16:25 ולא עד 14:30 כפי שתוכנן; בשאר הימים יסתיים המסחר ב-17:25, כלומר הארכה של שעה לעומת המצב היום. שינוי שעות המסחר ייכנס לתוקף ב-16 ביוני.

כפי שדווח אתמול ב"גלובס", יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר התנגד לקיצור יום המסחר ל-14:30 בימי ראשון ותמך בהארכת המסחר בשאר הימים ל-17:25.

ההצעה לשינוי שעות המסחר, נזכיר, אושרה על ידי דירקטוריון הבורסה לפני כשלושה חודשים. מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון, שיזמה את ההצעה, הציגה אותה כניסיון להתמודד עם הירידה המתמשכת בהיקפי המסחר בבורסה ולמשיכת משקיעים זרים אליה. בבתי ההשקעות הגיבו אז בזעם להחלטה, מכיוון שלדברי חלק מהם היא צפויה רק להכביד עוד על עלויות התפעול שלהם, מבלי לפתור את בעיית הסחירות.

בשנת 2005 כבר המליץ האוזר, בעת שעמד בראשות ועדה שנקראה על שמו, להאריך את יום המסחר עד 17:30, על מנת לייצר חפיפה עם פתיחת המסחר בוול-סטריט. שעות המסחר בבורסה שונו בהתאם, אך ארבע שנים לאחר מכן החליטה לבנון להחזיר את שעות המסחר למתכונת המקוצרת, לאחר שבבורסה הגיעו למסקנה שבפועל החפיפה בשעות המסחר לא הביאה תועלת.

בורסה
 בורסה

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988