צפו: שוטר תנועה בבני-ברק ריסס גז מדמיע בפניו של אזרח

האזרח קיבל דוח על דיבור בסלולרי בזמן נהיגה, דוח נוסף בגין הפרעה לשוטר - וגז פלפל בפנים, באירוע שנראה ללא התגרות מצידו ■ במח"ש חוקרים את התלונה

המפגש השגרתי עם שוטר התנועה הסתיים בצריבות בעיניים: עמנואל ביטון, תושב בני-ברק שנתפס על שימוש בטלפון הסלולרי בזמן נהיגה - פונה לטענתו לבית-החולים במצב קל, לאחר ששוטר לובש מדים התיז לעברו גז מדמיע בתום דין ודברים ביניהם.

האירוע התרחש בנובמבר האחרון, אז, לדברי ביטון, הגיע עם רכבו לצומת הרחובות רבי עקיבא ואלישע בעיר. "עצרתי בדיוק ברמזור", סיפר ביטון, "השוטר אמר לי לעשות פרסה ולהגיע לניידת". הוא הגיע אל הניידת, שם הסביר לו שוטר התנועה את דבר העבירה והחל לרשום לו דוח.

כשניסה ביטון להסביר את עצמו ללא הצלחה - התפתחו בין הצדדים דין ודברים, שבעקבותיו רשם לו השוטר, לטענתו, דוח נוסף בגין הפרעה לשוטר. "שאלתי אותו למה, והוא אמר לי: 'ככה. ניפגש בבית המשפט'", טען האזרח.

לאחר שנדמה היה כי המפגש בין השניים הסתיים, פנה ביטון לדרכו. אז, כך נראה בתיעוד, שלף השוטר מכל גז מדמיע והתיז לעברו - לעיניהם המשתאות של עדי ראייה רבים שהיו במקום. "לא ראיתי כלום, יש לי עדשות בעיניים ושרף לי", סיפר האזרח ההמום, "הרבה אנשים באו ועזרו לי עם חלב ומים".

ביטון סיפר כי איש החוק אף פנה לזוג פקחים שעברו באזור ואמר להם: "זוזו, לא ראיתם את מה שקרה כאן" - ונסע לדרכו כשהוא מותיר את הנהג כשעיניו צורבות, ללא הגשת עזרה או טיפול.

עדי הראייה לאירוע חשו אל רכבו של ביטון והמשיכו להעניק לו סיוע. לאחר מכן הוא פונה לקבלת טיפול בבית-החולים "מעייני הישועה" הסמוך, ומצבו הוגדר קל.

ממשטרת תל-אביב נמסר כי הנושא הועבר לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים.

במחלקה לחקירות שוטרים אומרים כי "תלונתו של מר ביטון אכן התקבלה, ובעקבותיה פתחה מח"ש בחקירה. טרם התקבלה החלטה בתיק".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988