השיחה: אביב נבו ויורי מילנר קופצים לתל-אביב

איפה בילו שני המיליארדרים בסוף השבוע האחרון? ■ איזה אירוע גרם לנוחי דנקנר לצאת מהבית? ■ וגם: מי השתתפו במרוץ החברים השני למען חולי ה-ALS?

אביב (ויוי) נבו, המיליארדר הישראלי, הגיע ארצה בשבוע שעבר לכבוד שרשרת טקסי יום הולדתו של נשיא המדינה שמעון פרס. נבו, שגדל בישראל וחי כיום בארה"ב, נחשב למשקיע הפרטי הגדול ביותר בטיים וורנר, יש לו אחזקות בגולדמן זאקס, ולפי ה"ניו-יורק טיימס" הוא מבין אנשי העסקים המקושרים ביותר בתחום המדיה בארה"ב.

יורי מילנר, ביקור מולדת של אביב נבו לרגל יום הולדת 90 לשמעון פרס / צילום: יחצ
 יורי מילנר, ביקור מולדת של אביב נבו לרגל יום הולדת 90 לשמעון פרס / צילום: יחצ


יורי מילנר

ברביעי בערב אירחו ניצן אופיר ועליזה זאנה, בעלי משרד יחסי ציבור, את חברם הקרוב נבו, למפגש אינטימי, עם קהל ישראלי מצומצם. הערב נערך בפנטהאוז של אופיר ורעייתו דנה אביב, ברמת-אביב. נבו הביא עמו למפגש גם את חברו יורי מילנר, המיליארדר היהודי-רוסי, שהגיע לאירוע מלווה ברעייתו ג'וליה.

מילנר מחזיק בנתח נכבד ממניות פייסבוק שבה השקיע עוד לפני הנפקתה, ולו מניות גם בגרופון וזינגה, והונו מוערך במיליארדי דולרים. בבוקר שאחרי המפגש עזבו מילנר ונבו את ישראל, כל אחד לדרכו: נבו - לחתונה בקורסיקה של מפיק הסרטים הצרפתי תומס לנגמן שהפיק את הסרט "הארטיסט" , ואילו מילנר ורעייתו למוסקבה.

גוטמן בחצר של לנדאו

ציפי ויגאל לנדאו אירחו אמש (מוצ"ש) בביתם בסביון את אירוע הגאלה השנתי של מוזיאון נחום גוטמן לאמנות. חצר הבית עוצבה ברוח תל-אביב הישנה והטובה, עם דוכנים שהזכירו את שנות ה-50 של המאה הקודמת, והילדים שנכחו במקום זכו ליהנות מהפעלה ניידת של מדריכות המוזיאון. על דוכני האוכל המשובח היה אמון השף איתמר פרץ. ד"ר ציפי לנדאו המכהנת כיו"רית הועד המנהל של המוזיאון ורוני דיסנצ'יק מנכ"ל המוזיאון, העניקו באירוע תעודות יקירי המוזיאון לשחקן ולמפיק חיים טופול, למאייר דני קרמן, לשחקן ולמייסד תיאטרון היידיש שמואל עצמון ולבנק הפועלים שבשמו קיבלה את התעודה ענת לוין, המשנה למנכ"ל הבנק. התעודות הוענקו לנבחרים על תרומתם לעולם התרבות והאמנות בישראל.

יגאל וציפי לנדאו, ישעיהו ודבורה לנדאו, אירוע הגאלה השנתי של מוזיאון נחום גוטמן / צילום: יוסי כהן
 יגאל וציפי לנדאו, ישעיהו ודבורה לנדאו, אירוע הגאלה השנתי של מוזיאון נחום גוטמן / צילום: יוסי כהן


יגאל וציפי לנדאו (עומדים) ישעיהו ודבורה לנדאו (יושבים)

שתו גזוז ונהנו ממופע של עינת שרוף: הוריו של בעל הבית דבורה וישעיהו לנדאו, חמי גוטמן בנו של נחום גוטמן ז"ל, ענת טורבוביץ', שלמה ועתליה שמלצר עם עפרה וישראל רייף, לימור והראל ויזל, איזי ויעל בורוביץ', צוקי ויגאל גלאי, דוד ומיכל פורר, נחום פינברג שהגיע ללא פנינה רמון, ברונו לנדסברג ויהודית אולמן, רמי ואירינה שלמור, אבי ואירמה מיכאלי, בני וחנה פרי-זן, אפרים קונדה, סמדר רינות, עורכי הדין מגי ואורן הלפרין שעלה לבמה לשיר ונוספים.

כהן למען ויצו

"חלום ליל קיץ", אירוע ההתרמה השנתי של ארגון ויצו נערך ברביעי, בחצר מוזיאון ארץ ישראל ברמת-אביב. במסגרת הערב גויסו כספים למימון פעילויות הרווחה שמקיים הארגון למען נשים וילדים. באומנותי: תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של דוד זבה, שאירחה את קובי אפללו. באירוע הוכרז על מינויו של חיים כהן, מנכ"ל קבוצת דן אנד ברדסטריט ישראל, לתפקיד יו"ר מגבית הארגון ונערכה פרידה מיו"ר המגבית היוצא עו"ד גדעון פישר.

חיים כהן, אסתר אלדן, אירוע ההתרמה השנתי של ארגון ויצו / צילום: פז בר
 חיים כהן, אסתר אלדן, אירוע ההתרמה השנתי של ארגון ויצו / צילום: פז בר


חיים כהן ואסתר אלדן

נפגשו: גילה אשרת יו"רית ויצו ישראל, אראלה מאירי יו"רית אגף גיוס כספים, ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי, רוית בר-ניב, השופט לשעבר ד"ר אליהו וינוגרד, עו"ד דפנה פישר שמקימה בימים אלו את אגודת הידידים של ויצו ישראל, עו"ד בני דון-יחיא, יוסי בר-נתן, רוני ורטהיימר, רו"ח ניר זיכלינסקי, טובה בן-דב נשיאת ויצו העולמית, עמוס רון, אבי ורינה דגני ואסתר אלדן מנכ"לית כיתן.

המסר של ראשוני

מרוץ החברים השני למען חולי ה-ALS בישראל, נערך ביום חמישי ברמת-השרון. המרוץ התקיים בסיומו של יום המודעות למחלת ניוון השרירים בחסותם של עמותות "פרס לחיים" ו"ישראלס" הפועלות להאיץ את פיתוחן של תרופות למחלה ולאפשר טיפולים חדשים. ההכנסות מן המרוץ יוקדשו לקידום חקר המחלה ולתמיכה בחולים ובבני משפחותיהם. שי ראשוני, מייסד "אוזון מדיטרנאו", אשר הפיק את האירוע וחולה במחלת ה-ALS בעצמו, בחר בשני מסרים מרכזיים לאירוע: עשייה ויחד.

דב לאוטמן, מרוץ החברים השני למען חולי ALS / צילום: אבישי פינקלשטיין
 דב לאוטמן, מרוץ החברים השני למען חולי ALS / צילום: אבישי פינקלשטיין


דב לאוטמן

משום כך, המרוץ העממי ומרחקי המקצים קצרים (2 ו-4.2 ק"מ), אפשרו למגוון רחב ככל האפשר של משתתפים ליטול חלק. את המרוץ הזניק דב לאוטמן. השתתפו: נדב גרינשפון, אבי מוטולה, יורם ענבר מנכ"ל מריל לינץ' ישראל, אבי ודני רייק, הבעלים של קבוצת פליינג קרגו, אודי דגן מנכ"ל פדקס ישראל, גבי זליגסון, איתן אופנהיים, עופר גרינבאום מנכ"ל לאומי חיתום והשופטת טלי קפלן.

נוחי בשמחות

רבים עשו דרכם מאזור המרכז לכיוון קיסריה, בחמישי בערב, על מנת לחגוג עם ענת ושמואל פרנקל, בעלי אפסילון את חתונת בתם, גלי, עם בחיר לבה - חיימון ישראלי. החופה נערכה מול הים ובמסגרתה נשא פרנקל ברכה מרגשת לכבוד הזוג הצעיר. נהנו מריקודים אל תוך הלילה: האחים של הכלה גיא, שלי, רומי ודניאל, נוחי דנקנר - שלא נצפה זמן רב באירועים חברתיים מלווה ברעייתו אורלי, אלעד תשובה, דיוויד פדרמן, דוד ואורית אפרתי, יגאל וצוקי גלאי, עוזי מור, רפי ביסקר, עמוס ונוני מלכא, יונה ורבקה יהב, דני נוה שחגג בדיוק בחצות את יום הולדתו יחד עם רעייתו צילי, אריה סבן, עמוס שפירא וליאת נויברט, צביקה גיור וסמדר ברגר. את גזרת הפוליטיקאים איישו: ג'ודי וסילבן שלום, ציפי לבני ונפתלי שפיצר, לימור לבנת ומיקי ירושלמי.

כבוד לינאי ובירן

התעשיין אלישע ינאי והאלוף במילואים אילן בירן התכבדו לאחרונה בתואר דוקטור לשם כבוד, מטעם הטכניון בחיפה, על פעילותם רבת-השנים לקידום ההשכלה הטכנולוגית והביטחון במדינת ישראל. ינאי הוא יו"ר האסיפה הכללית של המכללה האקדמית כנרת ומי שכיהן בעבר כנשיא ומנכ"ל מוטורולה ישראל ובירן, מכהן בין השאר כיו"ר הוועד המנהל של המכללה וכיהן בעמדות מפתח בצה"ל ומכהן בתפקידים שונים במגזר העסקי בישראל . נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' שמעון גפשטיין ברך את שני הדוקטורים החדשים ואמר: "הכבוד שניתן לאלישע ינאי ואילן בירן עם קבלת התואר ד"ר לשם כבוד מהטכניון, מוסיף תוקף לחשיבות פעילותם במכללה האקדמית כנרת למטרת פיתוח ההשכלה האקדמית בפריפריה".

אריסון מאזינה לברברה

בחמישי בערב, רבים מבכירי המגזר העסקי התייצבו באצטדיון בלומפילד בתל-אביב כדי לשמוע את הזמרת ברברה סטרייסנד, בהופעתה הראשונה בארץ הקודש.

גבריאל ושון קופלר, הופעת ברברה סטרייסנד בבלומפילד / צילום: יוסי כהן
 גבריאל ושון קופלר, הופעת ברברה סטרייסנד בבלומפילד / צילום: יוסי כהן


גבריאל ושון קופלר

התייצבו במתחם ה-VIP: בעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון שפגשה במקום את מחותניה אסתי ואליעזר אלקון, בת שבע ומשה בובליל, יהודית יובל רקנאטי שהגיעה עם אחיה אודי רקנאטי, שון קופלר שהגיע עם אחותו גבריאל, דני טוקטלי, דרורית ורטהיים שהגיעה עם ישראלה שטיר, אירית איזקסון, רוני פוקס, גדעון וחנה המבורגר, זהר זיסאפל, נילי קריב, גבי ורותי לסט וגם ח"כ אלעזר שטרן.

צרו איתנו קשר *5988