השיחה: דן שפירו בשביתה

למה שגריר ארה"ב בישראל לא עלה לנאום בוועידת ההיי-טק בת"א? ■ כמה כסף נאסף באירוע ההתרמה של עמותת "מפעלות חינוך וחברה"? ■ ומי הגיע לטקס הנחת אבן-הפינה של מפעל חדש בדימונה?

יותר מ-500 מבכירי תחום ההיי-טק בישראל הגיעו ביום שני למלון הילטון תל-אביב, לוועידת CES Unveiled TEL AVIV - אחת מוועידות ההיי-טק הגדולות בעולם, המתקיימת בישראל זו הפעם הראשונה. את האירוע היה אמור לפתוח שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו. השגריר שפירו אמנם הגיע לוועידה, אך נבצר ממנו לעלות לבמה ולברך, וזאת בשל השבתת הממשל הפדרלי בארה"ב.

אלישע ינאי, זהר זיסאפל, כנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה / צילום: תמר מצפי
 אלישע ינאי, זהר זיסאפל, כנס איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה / צילום: תמר מצפי


אלישע ינאי ודן שפירו

מולי אדן רז דרבי / צילום: תמר מצפי
 מולי אדן רז דרבי / צילום: תמר מצפי


מולי אדן ורז דרבי

גארי שפירו (אין קשר משפחתי), מנכ"ל ונשיא CES, איגוד תעשיות האלקטרוניקה העולמי ומארח הוועידה, ערך פגישה עם השגריר בנוכחות מנכ"לית הבורסה הפורשת, אסתר לבנון, ובכירי היי-טק נוספים, ולאחר מכן, על הבמה, התבדח על חשבון הממשל הפדרלי על המהלך שפוגע במיליוני אמריקאים. בפאנל המרכזי באירוע, שעסק בחדשנות ישראלית, ישבו זה לצד זה מאיר ברנד, ד"ר יוסי ורדי, ד"ר יואל מארק, דן ענבר ודב מורן. הפאנל עסק בשאלה מה הופך את ישראל לבירת חדשנות כה תוססת, השנייה בחשיבותה לעמק הסיליקון. התמנגלו: ד"ר סוזן מלימובסקי, רעייתו של מארח הכנס, גארי שפירו; שלמה וקס, מנכ"ל איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה; אלישע ינאי; דן ענבר, מנכ"ל N-Trig; רז דרבי, מנכ"ל חברת מפעיל - נציגת טושיבה בישראל; מוטי אלמליח, מנכ"ל יורוקום פנסוניק; רון מלכה, מ"מ יו"ר הבורסה לניירות ערך; ורבים אחרים.

תאומים וסגול - אדום עולה

אירוע ההתרמה השנתי של עמותת "מפעלות חינוך וחברה" נערך אמש (ג') בביתה של גילי מזן בכפר שמריהו. את האירוע יזמו המארחת, טובה סגול, מיכל ורמוס ועירית תאומים והוא נערך בכותרת "ערב אדום".

מאיר ועדינה שמיר / צילום: יוסי כהן
 מאיר ועדינה שמיר / צילום: יוסי כהן


מאיר ועדינה שמיר

העמותה, בשיתוף עם מועדון הכדורגל של הפועל תל-אביב, מפעילה תוכניות ארציות המשלבות בין פעילות ספורטיבית לבין לימודים ופעילות חברתית-חינוכית. מיטב האמנים בישראל תרמו יצירות יקרות ערך, כדי שיימכרו במהלך האירוע, והתמורה ממכירתן תועבר למען 25,000 הילדים המשתתפים בפעילות העמותה. איסוף היצירות מהאמנים נעשה בשיתוף פעולה עם אנשי סות'ביס ישראל, וחלקן נמכרו במכירה פומבית באירוע, שאותה ניהל יו"ר העמותה, אברום בורג. בנוסף, ניתנה למוזמנים אפשרות לתרום מלגות לטובת ילדי העמותה. באירוע נאספו כ-750 אלף שקל.

בין מקבלי הפנים ראשי העמותה: המנכ"ל מוטי אורנשטיין והמייסדים סמי סגול ומושיק תאומים. התייצבו ותרמו: מאיר ועדינה שמיר; אודי אנג'ל, שהגיע עם בתו; רועי ורמוס; נאוה ברק, שישבה עם בועז דותן; מודי כידון; אפרים קונדה מלווה בבתו; ישראל קורט; ראובן שיף; רותי עופר; מיכאל סלע; ישראל מקוב ובלה לוסטיג; אסתי ואלכס הרטמן; שוקי שוורץ; גיל ברנדס; יורם אלטמן; שלמה ולאה נס; וארז מלצר.

דימונה בתנופה

מפעל חדש בשם "דלקסן", שעתיד לעסוק במיחזור של ממיסים כימיים, פרי יזמות משותפת בין חברת דלק של יצחק תשובה לבין חברת סנו של ברונו לנדסברג, יוקם בקרוב באזור התעשייה של דימונה. בטקס הנחת אבן-הפינה, שנערך אתמול בעיר הדרומית, השתתפו מהצד המארח ראש העיר אלי ברונשטיין; יו"ר ועד עובדי ים המלח, ארמונד לנקרי, ורונן פלד, מנכ"ל חברת סיליקה, המפעל השכן שאירח את הטקס כולו. את המפעל החדש ייצגו בטקס: אודי ניסן, יו"ר חברת דלק; מאיר שני, יו"ר דלקסן; ואלכס לנדסברג, המשנה לנשיא סנו. תשובה ולנדסברג האב נעדרו מהטקס בגלל התחייבויות קודמות.

פלד, סמוראי ובורנשטיין / צילום: צבי תקשורת
 פלד, סמוראי ובורנשטיין / צילום: צבי תקשורת


רונן פלד, אביב סמוראי ואלי ברונשטיין

המנכ"ל המיועד של המפעל החדש, אביב סמוראי, הבטיח לנוכחים להתחיל עבודות בדצמבר ולגייס גיוס משמעותי של עובדים מדימונה ומן הנגב. עוד השתתפו ובירכו: מנכ"ל דלק ישראל, אבי בן-אסאייג; יובל לנדסברג; ונסים כספי, שמקים במתחם של סיליקה תחנת כוח מונעת בגז שתספק חשמל וקיטור למפעלים החדשים שיוקמו באזור.

הטעם של אשכנזי

רונן אשכנזי, מנכ"ל ובעלים של גזית גלוב ישראל, פתח אתמול את פסטיבל האוכל "טעם ה-G" בקניון G כפר-סבא. האירוע כלל קבלת פנים וברכות מטעמם של אשכנזי, ראש עיריית כפר-סבא - יהודה בן-חמו, וליאון ומשה אדרי, מבעלי הסינמה סיטי, שבימים אלה עובדים על בניית מתחם סינמה סיטי בקניון, שייפתח ב-2014.

ליאון אדרי יהודה בן חמו ורונן אשכנזי / צילום: אילן לוי
 ליאון אדרי יהודה בן חמו ורונן אשכנזי / צילום: אילן לוי


ליאון אדרי, יהודה בן-חמו ורונן אשכנזי

לאחר מכן צפו המשתתפים במופע של "בר פליירינג". מנחה המופע הציע לראש העיר בן-חמו להתנסות בפעלולי בר מוכרים, וזה נענה להצעה ועמד בה בכבוד לקול תשואות הקהל.

קירשנבאום ותכשיטי יוקרה

במדשאת ביתם של שגריר איטליה בישראל, פרנצ'סקו מאריה טאלו, ורעייתו אורנלה, נערך אמש אירוע יוקרתי להשקת קולקציה חדשה של מותג תכשיטי היוקרה האיטלקי Pomellato. חגי שטמברגר, מנכ"ל כרונוטיים, אשר מייצגת את המותג בישראל, אירח באירוע את לילה בלזו, מנהלת האזור של המותג, שהגיעה היישר ממילאנו לרגל האיוונט.

פרנצ'סקו מאריה טאלו ורעייתו אורנלה, אסטל וחגי שטמברגר / צילום: שי שבירו
 פרנצ'סקו מאריה טאלו ורעייתו אורנלה, אסטל וחגי שטמברגר / צילום: שי שבירו


פרנצ'סקו מאריה טאלו ורעייתו אורנלה, אסטל וחגי שטמברגר

על החוויה הקולינרית באירוע ניצח השף אביב משה, ועל ההפקה האלגנטית הופקד אלירן ברדוגו. הגיעו להתרשם מהקולקציה החדשה ובמיוחד מדגמי POM POM, סדרת התכשיטים שנעשו בידי צורף אמן המשלבות שיבוץ של אבני חן במגוון צבעים, שהפכו לסימן ההיכר של המותג: ח"כ פאינה קירשנבאום; אסטל סטמברגר; רונית פישמן-אופיר; אסי ומירי טוכמאייר; ג'ני ורוני מאנה; יפית גרינברג; עופרה רייף-שמלצר; דניאלה רייבנבך; איילה מולדבסקי; דנה בלושינסקי; זוהר יעקבסון; גלית פרבר ולין חג'ג'.

זזים

בועז הורויץ מונה למנכ"ל מו"פ ערבה תיכונה וצפונית.

רונן להבי מונה למנהל רשת ורטהיימר ספורט, הנמצאת בבעלות רוני ורטהיימר.

ראובן קוגן מונה לתפקיד סמנכ"ל פיתוח תשתיות ברכבת ישראל.

דפנה שביט מונתה לסמנכ"לית תקשורת שיווקית במשרדה של ארנה פרי.

ירון בר-און מונה לתפקיד מנכ"ל חברת משכנתא אובייקטיבית מקבוצת דווידוף.

יוני ליפשיץ מונה למנכ"ל חברת אלמוג תעשיות תוכנה.

עורכת הדין רולה דלה-מובאריכי מונתה לדירקטורית בחברת נמל אשדוד.

אינסוליין מינתה את רון מירון, לשעבר מנכ"ל טבע ישראל, לחבר מועצת המנהלים.

איילת ניצן מונתה לסמנכ"לית השיווק של טלדור.

אבישי רז מונה למנהל מותג הספורט "הד" בישראל.

צרו איתנו קשר *5988