השיחה: כשטום ג'ונס פגש את פנינה רוזנבלום

יאיר סרוסי מארח משלחת מהודו באוניברסיטת ת"א ■ ליאון קופלר מתייצב מאחורי הקופה בסופר-פארם במסגרת ההתרמה לאגודה לסוכרת נעורים ■ ואדוארד קוקירמן מארח מסיבת קוקטייל חגיגית

הקארמה של סרוסי

אוניברסיטת תל-אביב קיימה אמש (א') אירוע פתיחה חגיגי למפגש "פורום הודו-ישראל", המתקיים מטעמה ובחסותה. מטרת הפורום היא לקדם את שיתוף-הפעולה הכלכלי והמדיני בין שתי המדינות.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסי קלפטר, ויו"ר הוועד המנהל של האוניברסיטה, גיורא ירון, אירחו משלחת של כ-30 אנשי עסקים ופקידי ממשל בכירים שהגיעו מהודו, בהם מנכ"ל Katak, הבנק החמישי בגודלו בהודו, ס. ג'אראיאם; יועץ ממשלת הודו לנושאי חדשנות, סאם פיטרודה; נשיא המכון הטכנולוגי של הודו, מנכ"לי חברות בתחום הנדל"ן, הסייבר, הרפואה, המזון ועוד.

אורח הכבוד של הערב היה מנכ"ל קונצרן הענק Tata תעשיות, ק.ר.ס ג'מוואל, שהודיע באחרונה על השקעתו בקרן שהקימה האוניברסיטה לחדשנות טכנולוגית, שאותה מובילים חוקרים מטעם האוניברסיטה.

את הערב, תחת הכותרת "הזדמנויות הודיות עבור חדשנות ישראלית", פתח יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים, שציין כי הגעת המשלחת ההודית וההשקעה באוניברסיטה, היא עדות להערכה שרוחשים לחדשנות הישראלית.

בין אנשי העסקים שהשתתפו בערב: יואב שלוש, מנכ"ל IATI ושותף בקרן אביב; שלמה נמרודי, מנכ"ל חברת המסחור רמות; אהרון פוגל; דוד קוליץ וד"ר בני זאבי, שותף בקרן DFJ ויו"ר משותף ב- IATI.

גיורא ירון, יואב שלוש, יוסי קלפטר, יאיר סרוסי, יושב: ק.ר.ס ג'מואל, הודו ישראל / צילום: תמר מצפי
 גיורא ירון, יואב שלוש, יוסי קלפטר, יאיר סרוסי, יושב: ק.ר.ס ג'מואל, הודו ישראל / צילום: תמר מצפי

רוזין תומכת

רשת התכשיטים מגנוליה, המעסיקה יותר מ-500 עובדים ב-90 נקודות מכירה ברחבי הארץ, התגייסה למען איגוד מרכזי הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית. במסגרת שיתוף-הפעולה בין הגופים, החלה מכירה מיוחדת של צמיד "אינפיניטי" בנקודת המכירה של הרשת בקניון עזריאלי.

הצמיד יימכר במהלך החודש הקרוב ב-49 שקל, וההכנסות מהמכירות יועברו לעמותה.

מנכ"לית העמותה, אורית סוליצאנו, נהנתה אתמול מתמיכתה של קודמתה בתפקיד, מיכל רוזין, שבינתיים נבחרה לכהן כחברת כנסת, אך לא שכחה מאין באה.

חברת הכנסת התייצבה ושמעה ממנכ"ל מגנוליה, תומר רייזברג, על כך שגם עובדי הרשת נחשפו לחשיבות הנושא ואף נכחו בהרצאה מטעם איגוד מרכזי הסיוע.

קופלר בקופה

מדי יעקבזון, מנכ"לית האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל, הגיעה אתמול בבוקר לסניף סופר-פארם בהרצליה, שם פגשה ולא במקרה את ליאון קופלר, בעלי הרשת ונשיא האגודה לסוכרת נעורים.

המפגש נערך במסגרת ההתרמה השנתית לאגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) שנערכת ברשת החנויות של קופלר.

השנה החליט קופלר לשמש כמוכר מן המניין. בעל הבית נתן דוגמה אישית, עמד מאחורי הקופה ובכל מכירה סיפר על המבצע המשותף שנערך מדי שנה, החל משנת 1999, שכל הכנסותיו קודש לאגודה.

לוי בעידן הדיגיטלי

ברקנאטי, הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, נערך אמש כנס בנושא עולם הפרסום בעידן הדיגיטלי. הנואם המרכזי בכנס היה ד"ר מוריס לוי, יו"ר פובליסיס ואומניקום העולמית, אשר הוביל בחודש יולי האחרון את המיזוג בין שתי החברות, ובכך הפך את הקבוצה הממוזגת לקבוצת הפרסום הגדולה בעולם, בשווי של כ-30 מיליארד דולר.

את הכנס פתח פרופ' אשר טישלר, דיקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, שהודה ללוי על השתתפותו בכנס.

לוי סיפר לנוכחים באולם הגדוש על העיסוק הרב במיזוג ועל כך שהכלים בעידן הדיגיטלי לא מתייחסים רק למכירות, אלא גם לבניית מותגים.

עוד השתתפו בפאנל, שהנחה פרופ' גדי אריאב: מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, יוון ואפריקה; ארי מלמוד, מנכ"ל פובליסיס ישראל, ואיציק צאיג, מנכ"ל קבוצת אסם.

הגיעו להאזין ולהשכיל: ד"ר יוסי ורדי; נאוה רביד, מנכ"לית לוריאל; יורם באומן, יו"ר פובליסיס ישראל; יוסי ורשבסקי; יוסי ארועטי; פרופ' פרנסואה הילברון, נשיא אגודת הידידים הצרפתית של אוניברסיטת תל-אביב; פרופ' משה צבירן, סגן דיקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב; ועוד.

ארי מלמוד, מוריס לוי, איציק צאיג, מאיר ברנד, כנס הפרסום בעידן הדיגיטלי / צילום: ישראל הדרי
 ארי מלמוד, מוריס לוי, איציק צאיג, מאיר ברנד, כנס הפרסום בעידן הדיגיטלי / צילום: ישראל הדרי

כשסר ג'ונס פגש את רוזנבלום

הזמר סר טום ג'ונס, שהגיע לישראל לשתי הופעות, נהנה משהות בסוויטה המלכותית של מלון דן תל-אביב. את ערב שישי בילו ג'ונס ופמלייתו בארוחת ערב במסעדת "התרנגול הכחול", שם פגש ג'ונס מעריצה ותיקה העונה לשם פנינה רוזנבלום, שבמקרה סעדה גם היא במקום.

במוצ"ש נערכה הופעתו הראשונה של ג'ונס בהיכל נוקיה, ובמתחם ה-VIP נצפו: רוני וייס, דרורית ורטהיים ורוני פוקס, יפית גרינברג ובני ארד, דוד בן-בסט, רון ואורלי לובש, רני והילה רהב, רמי ואירינה שלמור ולאה ויורם גלובוס.

דרורית ורטהיים, רוני פוקס, הופעה של סר טום ג'ונס בנוקיה / צילום: יחצ
 דרורית ורטהיים, רוני פוקס, הופעה של סר טום ג'ונס בנוקיה / צילום: יחצ

אורלי ורון לובש, הופעה של סר טום ג'ונס בנוקיה / צילום: יחצ
 אורלי ורון לובש, הופעה של סר טום ג'ונס בנוקיה / צילום: יחצ

קוקירמן בנקאי, ועכשיו גם סופר

אדוארד קוקירמן, יו"ר קוקירמן בית השקעות ושותף מנהל בקרן Catalyst, אירח אמש קוקטייל חגיגי, שבו נכחו משתתפי כנס Go4Europe. הקוקטייל נערך במסגרת הכנס השנתי של בית ההשקעות, המתגאה בקשריו עם תאגידים ומשקיעים באירופה.

קוקירמן הנרגש השיק באותה הזדמנות את ספרו החדש "Israel Valley", המציג את ישראל כאומת סטארט-אפ, שאותו כתב יחד עם פרופ' דניאל רואש. הספר חולק לאורחים הרבים מאירופה, במטרה לחזק את דעתם החיובית על ישראל כמקור לחדשנות טכנולוגית.

עשו דרכם ארצה: משלחת אנשי עסקים ממחוז ולנסיה בספרד ובראשה מקסימו בוש, שר הכלכלה, התעשייה, התיירות והתעסוקה של ולנסיה; דיוויד האצ'וול, מנכ"ל תאגיד Excem הספרדי, המשמש גם כסגן נשיא הפדרציה היהודית בספרד וכראש הקהילה במדריד; הבמאי הצרפתי אלי שוראקי; ד"ר מירצ'ה מיהאסו, מנהל חטיבה בבנק Sberbank; פייר ללוש, נשיא האסיפה הפרלמנטרית של נאט"ו (לשעבר שר החוץ של צרפת); ד"ר כריסטופר פרוקטור, סמנכ"ל מו"פ של תאגיד הענק British American Tobacco; לוק מולר, מנכ"ל קבוצת OTTO (אוטו) הגרמנית; ד"ר פלורן גרוס, מנהל קרנות ההשקעה של ענקית התרופות Novartis; פרופ' לורנס רייבלינג, יו"ר קבוצת Taurus השקעות, המשקיעה בנדל"ן ברחבי העולם, וכמובן רוג'ה קוקירמן, אביו של אדוארד, שכיהן 30 שנה כמנכ"ל בנק אדמונד דה רוטשילד ונחשב לכלכלן בכיר בצרפת וליו"ר ה-CRIF (ארגון-הגג של הקהילה היהודית בצרפת).

בין המקומיים נצפו: אלן דובקין, שותף מנהל בקרן Catalyst וממייסדי בנק CITI ישראל; חגי רביד, מנכ"ל קוקירמן בית השקעות; נדין לאטי דוביור, שותפה מנהלת Go4Europe; רבקה אלגריסי, מנכ"לית פעילים, ויוסף אברמוביץ, מייסד ערבה פאוור, שהגיע עם תיק צד סולארי שהטעין את המחשב והנייד שלו בעודו מבלה.

הברון דוד דה רוטשילד, יו"ר קבוצת רוטשילד שהגיע מצרפת להשתתף בכנס, נאלץ ברגע האחרון להיעדר מהאירוע, שנערך בבית התפוצות.

מקסימו בוש, נדין לאטי, דיוויד האצוול, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי
 מקסימו בוש, נדין לאטי, דיוויד האצוול, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי

רוג'ה קוקירמן, פיירללוש, אדוארד קוקירמן, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי
 רוג'ה קוקירמן, פיירללוש, אדוארד קוקירמן, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי

לוק מולר, רבקה אלגריסי, חגי רביד, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי
 לוק מולר, רבקה אלגריסי, חגי רביד, Go4Europe / צילום: שלומי מזרחי

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988