טבע עומדת בתחזיות: ההכנסות עלו ל-5.1 מיליארד דולר

הרווח: 1.27 ד' למניה, התחזיות עמדו על 1.26 ד' ■ עלייה במכירות הקופקסון, במכירות הגנריות בארה"ב, במכירות האזילקט, במוצרי בריאות האישה וב-OTC ■ המנכ"ל הזמני אייל דשא: "מחויבים למימוש האסטרטגיה" ■ תחלק דיבידנד של 1.15 ש' למניה

לאחר סערת הדחת המנכ"ל ג'רמי לוין אתמול, מסכמת היום (ה') טבע את הרבעון השלישי של השנה עם רווח של 1.27 דולרים למניה (1.1 מיליארד דולר בסה"כ) על הכנסות של 5.1 מיליארד דולר. לפי קונצנזוס תחזיות האנליסטים בוול סטריט, בשוק ציפו מהחברה להציג רווח נקי של 1.26 דולר למניה על הכנסות של 5 מיליארד דולר.

אתמול בשיחת ועידה אשרר המנכ"ל הזמני אייל דשא את התחזיות לשנה כולה: רווח נקי של 4.95-5.05 דולר למניה והכנסות של 19.7-20.3 מיליארד דולר.

בדוחות הכספיים היום לא מוזכר כלל ג'רמי לוין, ויש לציין כי גם באתר האינטרנט של החברה הסירו כל זכר ללוין כבר אתמול.

דשא: "למרות התחרות, קופקסון מוביל במרשמים חדשים"

מכירות התרופות הגנריות קפאו ברמה של 2.5 מיליארד דולר, מתוכן 1.1 מיליארד דולר בארה"ב (עלייה של 6%). באירופה ירדו המכירות הגנריות ב-1% ל-812 מיליון דולר. חרף התחרות, מכירות הקופקסון הכלליות עלו ב-1% ל-1.05 מיליארד דולר, כאשר בארה"ב צמחו המכירות ב-3% ל-798 מיליון דולר.

מכירות האזילקט זינקו ב-21% ל-93 מיליון דולר ומכירות הטרינדה עלו ב-15% ל-184 מ' ד'. במוצרי בריאות האישה רשמה טבע עלייה של 31% בהכנסות ל-126 מיליון דולר. גם ב-OTC (תרופות הניתנות מעבר לדלפק) רשמה החברה עלייה של 13% בהכנסות ל-286 מיליון דולר.

במועד פרסום הדוחות החליט דירקטוריון החברה על חלוקת דיבידנד בהיקף 1.15 שקלים למניה. יום האקס יחול ב-20 בנובמבר והתשלום ב-2 בדצמבר.

במהלך הרבעון החולף ייצרה טבע תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 444 מיליון דולר, ירידה של 58% לעומת 1.1 מיליארד דולר ברבעון המקביל - בעיקר בשל תשלום הפיצויים לפייזר בגין תרופת הפרוטוניקס. ללא השפעה זו ייצרה טבע תזרים מזומנים של 1.3 מיליארד דולר.

דשא: "מחויבים למימוש האסטרטגיה של טבע"

"הנהלת טבע ודירקטוריון החברה מחויבים למימוש האסטרטגיה שלה וליישום נחוש של שינויים שאנו מאמינים שנדרשים להבטחת הצמיחה שלה," אמר איל דשא, ממלא מקום נשיא ומנכ"ל טבע. "במהלך הרבעון היו לנו שש השקות גנריות מוצלחות בארה"ב לבדה, ואנו מרוצים מאד מכך שהעסק הגנרי שלנו ממשיך ליהנות ממיקוד טוב יותר בצמיחה ארוכת-טווח, רווחית ונמשכת. כמו כן, אנו מרוצים גם מהביצועים הרבעון של עסק התרופות היחודיות הגלובלי שלנו והמיזם המשותף שלנו בתחום התרופות ללא מרשם".

צרו איתנו קשר *5988