ניב בורסוק, הנאשם כי הונה את ציון ברוך, שוחרר למעצר-בית

בורסוק נאשם במירמה של חבריו הידוענים ואחרים בהיקף של 11 מיליוני שקל ■ השופט: ‏בורסוק נמלט מהארץ מחששו לחייו מאימת הנושים, ולא כדי להימלט מהדין

למרות שנמלט לחו"ל באמצעות זיוף דרכונו של אחיו, ניב בורסוק, הנאשם במירמה בהיקף של 11 מיליוני שקל, השתחרר היום (ד') ממעצרו למעצר-בית בתנאים מגבילים בבית אביו ביבנה.

שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ציון קאפח, החליט לשחרר את בורסוק למעצר-בית, לאחר שקבע כי ‏בורסוק נמלט מהארץ "משום חששו לחייו מאימת לחצם של הנושים השונים, שלא פעלו בדרך מקובלת לגביית חובותיהם", ולא בשל רצונו להימלט מאימת הדין.

כן ציין השופט כי בורסוק החל לפרוע את חובותיו בהיותו בחו"ל, וכי הסיכוי שיחזור על מעשי המירמה הוא קלוש.

בורסוק בן ה-36, המיוצג בידי עו"ד רונן רוזנבלום, עומד לדין בבית המשפט המחוזי בגין מעשי המירמה שביצע לכאורה. הוא מואשם בעבירות של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, הוצאת צ'ק ללא כיסוי, זיוף, התחזות לאדם אחר (בבריחתו מהארץ) ועוד.

לפי כתב האישום, בורסוק ניצל את קשריו בעולם הבידור כדי להונות את חבריו הידוענים, אנשים אחרים וחברות.

על-פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד ראאד ענוז, בורסוק רימה חברות, רובן למתן הלוואות חוץ-בנקאיות, בסכום כולל של 11 מיליון שקל, וכן אנשים פרטיים, בהם השחקן ציון ברוך משלישיית "מה קשור".

‏בורסוק מואשם ב-4 אישומים שונים בביצוע עבירות של קבלת דבר במירמה, זיוף, שימוש במסמך מזויף, התחזות לאדם אחר והוצאת צ'קים ללא כיסוי. כמו כן, הוא מואשם כי נמלט לחו"ל באמצעות זיוף דרכונו של אחיו על-ידי החלפת התמונה של אחיו בתמונתו, בכוונה להתחמק מתשלום החובות למתלוננים.

לדברי הפרקליטות, "בורסוק פעל בביצוע מעשי המירמה באופן שיטתי ומתוכנן, תוך שהוא מנצל את האמון שנתנו בו חבריו ומכריו כדי ליצור לעצמו רווח כספי נכבד ולהימלט לחו"ל".

‏בורסוק, שנמלט מהארץ לפני כשנתיים באמצעות זיוף דרכונו של אחיו ולאחר שהתגלו החשדות נגדו, השתלב קודם לכן בברנז'ת הבידור הישראלית וניהל במקביל למעשי ההונאה לכאורה סגנון חיים ראוותני, שכלל חברות מלכות יופי ודירה שכורה כפולת-מפלסים ב"פרויקט המשתלה" בתל-אביב, שעלותה 15 אלף שקל בחודש. הוא נסע במכונית ב.מ.וו שכורה מסדרה 7 ובזבז עשרות אלפי שקלים על מסעדות ובילויים.

באוגוסט האחרון גורש בורסוק מהפיליפינים לישראל, לאחר שהוצא לו צו מעצר בפיליפינים, וכעת הוא יובא לדין.

בעבר פורסם כי שניים מהאנשים שבורסוק עקץ אותם היו עיתונאי הספורט רון קופמן ומנהל מכבי תל-אביב בכדורסל, מוני פאנן ז"ל. בראיון לחדשות 2 לפני כשנתיים אמר קופמן כי "בורסוק הוא ממש נוכל מקצועי, עקץ פה אנשים בסכום של בין 20 ל-40 מיליון שקל. עקצו אותי ברמה שלא היה לי כסף לסיגריות, לדלק, לא היה לי גרוש בכיס".

‏המקרים של קופמן ופאנן אינם נכללים בכתב האישום. כן נכלל בכתב האישום המקרה שבו עקץ בורסוק לכאורה את השחקן-קומיקאי-זמר ציון ברוך, כוכב שלישיית "מה קשור".

לפי כתב האישום, בורסוק היה מיודד עם ברוך (בכתב האישום מופיעים רק ראשי-התיבות של שמו). ב-3 הזדמנויות שונות בשנת 2006 הלווה ברוך לבורסוק כספים שהסתכמו בכ-520 אלף שקל, ובתמורה העביר לו בורסוק 10 צ'קים שיועדו לתשלום החוב. לדברי הפרקליטות, רוב הצ'קים היו ללא כיסוי, הבנק לא כיבד אותם, והחוב לא נפרע במלואו.

‏עוד מתאר כתב האישום כיצד בנובמבר 2009 הציע בורסוק לברוך לרכוש עבורו מכונית פונטיאק-סולטיס מחברת אלפא-סחר תמורת 180 אלף שקל, מתוכם מקדמה בסך 52 אלף שקל במזומן. ברוך, שהתפתה לרכוש את המכונית, העביר לבורסוק 52 אלף שקל, ואת היתרה אמור היה בורסוק לממן ב-6 צ'קים דחויים.

‏‎‎בסמוך לכך, נטען, מילא בורסוק סכומים ותאריכים דחויים ב-5 צ'קים המשוכים מחשבון הבנק של אנשים אחרים שהוא הונה אותם לכאורה, והעבירם לנציג חברת אלפא-סחר להשלמת התשלום עבור הפונטיאק. "באותה עת ידע בורסוק כי מדובר בצ'קים ללא כיסוי, כך שחברת אלפא לא תקבל את התמורה לרכב של ברוך".

צרו איתנו קשר *5988