ההסתדרות הכריזה על סכסוכי עבודה ב-3 מפעלי כיל בנגב

סכסוכי עבודה הוכרזו אתמול בתרכובות ברום, מגנזיום ים המלח ומפעלי תובלה ■ כיל: פונים לוועדים לגלות אחריות ושותפות בתהליך חיזוק החברות באמצעות דיאלוג פתוח ומשתף

מחריף סכסוך העבודה בכיל : אתמול (ג') אושר סכסוך עבודה בשלושה מהמפעלים הגדולים של כיל על-ידי מזכירות הסתדרות מרחב הנגב. יו"ר ההסתדרות בנגב מאיר בביוף ציין כי "עקב תכנית ההתייעלות במפעלי כיל, שמהווה איום על עובדי החברות, היינו חייבים לאשר סכסוך עבודה. רק השבוע החלה החברה בפיטורים במפעל רותם אמפרט ושלחה 130 איש הביתה".

נזכיר כי לפני כחודש החלה הנהלת כיל להפיץ בקרב הנהלות המפעלים (ים המלח, מגנזיום, תרכובות ברום, מפעלי תובלה, פריקלאס ורותם אמפרט) את תכנית ההתייעלות של החברה לשנה הקרובה. ההנהלות בכל מפעלי כי"ל שבדרום כינסו את ועדי העובדים באותה השעה, כל ועד במפעלו, בכדי לחשוף את תוכניותיה לשנה הקרובה. עיקרי התכנית מדברת על שינויים קיצוניים במצבת כוח העובדים במפעלים, במשמרות, במטות ועוד. משמעות הדבר חשש לפיטורים המוניים בכל מפעלי כיל שבדרום הארץ.

שלושה מהמפעלים של כיל - תרכובות ברום, מגנזיום ים המלח ותובלה - הכריזו על סכסוך עבודה וועדי העובדים שם נערכים לפגישה שתהיה להם מחר עם מנכ"ל החברה סטפן בורגס.

במפעלי כיל שבדרום מועסקים כ-5,000 עובדים ישירים, והחברה אחראית ל-20% מהתמ"ג של אזור הנגב.

מכיל נמסר בתגובה כי "המצב המאתגר בשווקים בהם פועלת כיל מחייב אותה לבחינה מעמיקה של הדרכים להגביר את כושר התחרות שלה. אנו מצטרפים לקריאת ההסתדרות ופונים לוועדים לגלות אחריות ושותפות בתהליך חיזוק החברות באמצעות דיאלוג פתוח ומשתף".

צרו איתנו קשר *5988