ח"כ שפיר מציגה: עוד מקרה של הפקר בכספי המסים שלכם

ח"כ סתיו שפיר: "רצו שנעביר 6 מיליון שקל ל'קשרים רוחניים' עם התפוצות. כששאלנו מה זה, סלומיאנסקי נזף בנו: למה אתם צריכים לדעת?"

כך מתבקשים חברי הכנסת לאשר העברת מיליוני שקלים במהירות, בלי לשאול יותר מדי שאלות - והכל על חשבון משלם המסים: ח"כ סתיו שפיר (העבודה) תיארה היום (ב') בדף הפייסבוק שלה העברה של 6 מיליון שקל ל"קשרים רוחניים" עם יהדות התפוצות, שהלכו ותפחו בלי לדעת לאן הולך הכסף.

"אחת ממאות ההעברות שהתבקשנו לאשר בוועדת הכספים היא של 6 מיליון שקל ל'קשרים רוחניים' עם התפוצות. ממש בנוסח הזה", מספרת שפיר. "זו לא פעם ראשונה או שנייה בחודשים האחרונים שמיליונים מועברים ל'קשרים רוחניים', אז הסתקרנתי. מה עומד מאחורי הסעיף המסתורי הזה? הצצתי בטבלה שסיפק לנו אגף התקציבים וגיליתי שלא מדובר ב-6 מיליון שקל - אלא ב-8 מיליון שקל.

"בבדיקה נוספת בספר התקציב גיליתי שהסכום הזה כמעט ומשלש את התקציב שאושר רק לפני 4 חודשים. כששאלתי את נציג האוצר לאן הולך הכסף, הוא ענה: 'לעמותות'. אילו עמותות? 'לא יודע'. גם חברי הכנסת האחרים הרגישו קצת מרומים בנקודה זו. רק ליו"ר הוועדה זה לא הפריע, 'למה אתם צריכים לדעת?', הוא נזף בנו". יו"ר ועדת הכספים הוא ניסן סלומיאנסקי (הבית היהודי).

"למה באמת שחברי הכנסת יוכלו לפקח על כספי המסים שלכם? ממש חוצפה מצידנו. דחינו את ההצבעה עד לקבלת פירוט והסברים ועד שפקידי האוצר יבינו אחת ולתמיד שאי אפשר לשקר לנו".

ועדת הכספים אישרה תוספת של 5.1 מיליארד ש' לביטחון

צרו איתנו קשר *5988