בגלל זיופים: בית שמש הולכת לבחירות חוזרות

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את העתירה נגד תוצאות הבחירות המקומיות בעיר והחליט על קיום בחירות חוזרות ■ ההחלטה מגיעה לאחר שעלו טענות רבות על זיופים ביום הבחירות

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום (ה') לערוך בחירות מקומיות חוזרות בבית שמש, בעקבות הזיופים שהתגלו במהלך יום הבחירות לפני כחודשיים. תושבי העיר החילוניים שנסעו סמוך לבניין העירייה החלו לצפור במכוניותיהם לאות שמחה.

בית המשפט קיבל את עמדת היועץ המשפטי לממשלה לפיה זיופים מתוכננים עלולים היו לפגוע בתוצאות האמת בעיר. "הצדק ניצח", מסר בתגובה להחלטה המועמד החילוני לראשות העירייה שהפסיד בסיבוב הקודם, אלי כהן. "אני שמח לדעת שהדמוקרטיה בבית שמש ניצחה. החברה התקינה והנורמה הישרה ניצחו. עברנו דרך לא קלה אבל אני מאמין שבית המשפט הציב את הצדק בדרך הנכונה מול עינינו".

"אני מאושר, יש שופטים בירושלים", אמר ריצ'רד פרס, חבר מועצת העיר מטעם מפלגת העבודה, לחדשות 2 Online. "זה ניצחון גדול של הדמוקרטיה בישראל. אני מודה למערכת החוק והמשטרה. אנחנו נלך הפעם מאוחדים ונקפיד על מערכת החוק".

מנגד, רבים מתושבי העיר החרדים הביעו היום אי שביעות רצון מקביעת בית המשפט. "שוב הוכח שבית המשפט פוסק לטובת החילונים - זה משולל כל היגיון", אמר לחדשות 2 Online שלמה, תושב העיר.

בניגוד אליו, תושב אחר בעיר, ח"כ דב ליפמן ממפלגת יש עתיד מסר כי הוא "מברך את השופטים על החלטתם לקיים בחירות חוזרות בבית שמש. כבר כמה שנים אנחנו נלחמים על זהותה של העיר בית שמש, מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה. כרגע נתמקד בבחירות החדשות שיהיו נקיות ודמוקרטיות לחלוטין. המנצח של הבחירות יהיה מוסכם ומקובל על כלל אוכלוסיית העיר, ללא שום קשר להגדרה הדתית שלו, מתוך הידיעה כי הוא נבחר באופן הוגן ועל פי חוקי מדינת ישראל".

בבחירות לראשות עיריית בית שמש לפני כחודשיים גבר משה אבוטבול, איש ש"ס, על אלי כהן שנתמך על ידי הבית היהודי ועל ידי הציבור החילוני בעיר. 52% תמכו באבוטבול לעומת 46% בלבד בכהן.

עם זאת, תומכי כהן טענו כי הניצחון הושג תוך מעשי מרמה וזיופים, והמשטרה עצרה מספר חשודים במעורבות בפרשה. לאחר שהוצגו בפני היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ממצאי החקירה, הוא הגיש ערעור על תוצאות הבחירות לבית המשפט המחוזי בירושלים.

צרו איתנו קשר *5988