בקשה לייצוגית ב-25 מיליון שקל נגד מינהל מקרקעי ישראל

התובעים טוענים: המינהל ביצע גבייה ביתר מכ-500 בעלי נחלות חקלאיות בסכום ממוצע של 50,000 שקל מכל אחד

לבית המשפט לעניינים מינהליים הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד מינהל מקרקעי ישראל ב-25 מיליון שקל, בגין גבייה שלא כדין של דמי שימוש חורג בנחלות חקלאיות.

התביעה הוגשה על-ידי בעלת משק חקלאי במושב במרכז הארץ, באמצעות עורכי הדין דורון רדעי וניצן גדות ממשרד רדעי-גדות, ובמסגרתה נטען כי המינהל פועל בניגוד להחלטת מועצת מינהל מקרקעי ישראל מספר 1265 מיום 29.10.2012.

מדובר בהחלטה המעניקה תמריץ לבעלי נחלות חקלאיות במושבים להסדיר שימושים לא חקלאייים בחלקות המגורים, וזאת על-ידי קביעה כי מי שיפעל להסדרת שימוש כאמור בתוך שנתיים מיום אישור ההחלטה, יקבל פטור מתשלום דמי שימוש חורג לעבר בגין תקופה העולה על 4 שנים.

על-פי הנטען, המינהל מתעלם מהוראת הפטור האמורה, ובפועל הוא נוהג לחייב בעלי נחלות בתשלום דמי שימוש חורג עבור תקופה של 10 שנים לאחור.

מדובר בתביעה שנוגעת לכל בעלי הזכויות בנחלה אשר הסדירו את השימוש החורג בנחלתם מכוח הוראות החלטה 1265, ובמסגרתה מתבקש בית המשפט להורות למינהל להשיב את הכספים אשר נגבו על-ידו ביתר ו/או שלא כדין לכל אחד מחברי הקבוצה.

עורכי הדין רדעי וגדות מציינים בתביעה כי אי-אפשר להעריך את מספרם המדויק של כלל חברי הקבוצה, כמו גם את הסכום המדויק שנגבה על-ידי המינהל ביתר ושלא כדין.

התביעה הוערכה על סך 25 מיליון שקל, על יסוד הנחה כי מדובר לפחות ב-500 בעלי נחלות ובסכום ממוצע של 50,000 שקל שנגבה מכל אחד מהם.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988