נעילה חיובית בבורסה; אופקו צנחה 7.5%, בזק עלתה 3.3%

הבורסה הגיבה ליומיים של עליות בניו-יורק ■ עליות באירופה ובמסחר בחוזים על מדדי וול סטריט ■ המסחר היום ומחר יסתיים ב-14:25 ■ קבוצת דלק מוכרת השליטה בריפבליק ■ מחזור המסחר הסתכם בכ-800 מיליון שקל

יום המסחר המקוצר (ד') בבורסה נחתם בעליות שערים, לאחר יומיים של מגמה חיובית בוול סטריט ועל רקע עליות בבורסות אירופה ואסיה. מדד המעו"ף טיפס בכ-0.3% בהובלת בזק ומניות הגז והנפט שריכזו עניין. מחזור המסחר הסתכם בכ-800 מיליון שקל. נזכיר, המסחר היום ומחר יסתיים ב-14:25.

יום מסחר תנודתי במיוחד בניו יורק הסתיים אמש (ג') בעליות שערים. זאת לאחר פתיחת מסחר אופטימית, בעקבות דוחות חיוביים של קוקה קולה ושל ג'ונסון אנד ג'ונסון. בהמשך המסחר, בעקבות ידיעות על כניסת כוחות רוסיים לערים במזרח אוקראינה ונעילה שלילית באירופה, עברו המדדים לירידות שערים, והמשקיעים החלו לחפש מקלט באיגרות החוב הממשלתיות, שרשמו בעקבות כך ירידת תשואות. גורם נוסף לירידות היה החשש מהאטת הצמיחה בסין.

לפני פתיחת המסחר בארה"ב התפרסם מדד המחירים לצרכן לחודש מארס, שעלה ב-0.2%, לעומת צפי לעלייה של 0.1%. הגורמים העיקריים לעלייה היו מחירי המזון והדיור להשכרה, שקיזזו את הירידה במחירי הדלק. בהמשך נשאה דברים יו"רית הפד, ג'נט ילן. נגידת הבנק המרכזי אמרה כי "ייתכן שיהיה צורך להעלות את רף הסטנדרטים הנדרשים מהבנקים הגדולים בנושאי ההון והנזילות".

בארץ, הלמ"ס דיווחה ביום שני כי מדד המחירים לצרכן לחודש מארס עלה ב-0.3%. מתחילת השנה המדד הכללי והמדד ללא ירקות ופירות ירדו ב-0.5% כל אחד. הנתון היה גבוה במקצת מהצפי.

קבוצת דלק מוכרת השליטה בריפבליק

חברת טבע הודיעה אמש כי היא משיקה בארה"ב גרסה גנרית לתרופה לונסטה, בעלת מכירות של 850 מיליון דולר בשנה בארה"ב.

קבוצת דלק דיווחה הבוקר לבורסה כי היא מוכרת את השליטה בריפבליק (55%) בכ-121 מיליון דולר.

מניית אופקו יורדת בחדות לאחר שחזרה מניו יורק עם פער שלילי של יותר מ-9%. גם מניית מזור יורדת על רקע פער שלילי.

שותפויות לוויתן, רציו , דלק קידוחים ואבנר, דיווחו הבוקר כי הגישו הצעה לאספקת גז טבעי באמצעות צנרת ממאגר לוויתן לקפריסין. מדובר במכרז לאספקת גז טבעי לקפריסין בהיקף של 0.7 עד 0.95 BCM לשנה, למשך 10 שנים.

גבעות דיווחה הבוקר על קבלת אשראי בהיקף של כ-25 מיליון שקל. האשראי יפרע על פני תקופה של כשנתיים וחצי. מטרת הגיוס הינה לצורך השלמת ביצוע המבחנים ופעולות הפרופנט על מנת להביא את קידוח מגד 6 להפקה מסחרית.

צרו איתנו קשר *5988