הקליפרס נמכרים למנכ"ל מיקרוסופט לשעבר סטיב באלמר

לאחר שתועד באמירות גזעניות נגד שחורים, ייאלץ דונלד סטרלינג להיפרד מלוס אנג'לס קליפרס, הקבוצה בבעלותו

הגזענות ועונשה: לאחר שהוקלט באמירות גזעניות נגד שחורים, דונלד סטרלינג, בעל קבוצת הלוס אנג'לס קליפרס מליגת ה-NBA ייאלץ להיפרד באופן סופי מהקבוצה. מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר סטיב באלמר הגיע להסכמה עם רעייתו בנפרד של סטרלינג, שלי סטרלינג, על מכירת הקבוצה במחיר חסר תקדים של 2 מיליארד דולר.

ביחד עם קבוצת ה-MLB לוס אנג'לס דודג'רס, שנמכרה ב-2012 תמורת סכום זהה, מדובר על המחיר הגבוה ביותר בו נמכרת קבוצת ספורט בהיסטוריה.

זמן קצר לאחר שהתפוצצה הפרשה, הודיע הקומישינר של הליגה אדם סילבר, כי סטרלינג לא יוכל לשוב עוד למגרשים וכי ינקטו כל הצעדים כדי להבטיח את העברת הבעלות בהקדם. סטרלינג מנגד רמז כי בכוונתו להילחם בבית המשפט נגד ההחלטה, משום שמדובר היה בשיחה פרטית שהוקלטה ללא ידיעתו. בימים האחרונים ניהלה משפחת סטרלינג מגעים עם מספר קבוצות רכישה שונות המורכבות מסלבריטאים שונים כגון אופרה ווינפרי, ענק מוזיקה דייויד גפן ועוד, אך נראה שהצעתו של באלמר טרפה את הקלפים.

סטרלינג, יהודי אמריקאי שצבר הון רב בעיקר מעסקי הנדל"ן, היה ידוע במשך שנים ארוכות באמירותיו מעוררות המחלוקת. הוא תועד על ידי זוגתו לשעבר, וי סטיביאנו, לאחר ש"העזה" להצטלם עם כוכב ה-NBA לשעבר מג'יק ג'ונסון באחד ממשחקי הקבוצה ולהעלות אותה לרשת.

סטרלינג נשמע כשהוא פונה אל האישה, שהיא עצמה ממוצא מקסיקני ואפרו אמריקני, ודורש ממנה להפסיק להתיידד עם אפרו-אמריקניים. "מטריד אותי מאוד שאת רוצה לפרסם שאת מתרועעת עם אנשים שחורים, את באמת חייבת לעשות זאת?", אמר סטרלינג בהקלטה הנפיצה שפו

רסמה באתר הרכילות TMZ. "את יכולה לשכב עם אנשים שחורים, את יכולה לעשות כל מה שאת רוצה איתם, אך המעט שאני מבקש הוא שלא תפיצי את זה, ושלא תביאי אותם למשחקים שלי".

בעל הקבוצה, סיפר מאוחר יותר כי אמר את הדברים מתוך חולשה משום שקינא לזוגתו, וכי הוא אינו זוכר חלק מהאמירות. רעייתו בנפרד טענה כי היא חוששת שהוא לוקה בדימנציה וחוששת לבריאותו, היא המשיכה לתמוך בו לכל אורך התהליך, שהפך אותו לאחת הדמויות השנואות ביותר בספורט האמריקני.

כעת נראה שכל הצדדים יוצאים נשכרים מההחלטה למכור את הקבוצה, כשמפחת סטרלינג זוכה לסכום חסר תקדים עבור הקליפרס, ובאלמר, חובב ספורט מושבע, שהונו מוערך בכ-20 מיליארד דולר, יהנה להוביל את אחת הקבוצות המלהיבות ביותר בליגה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובלי ושוקי עולם?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988