דליה דורנר: "בנימין בן-אליעזר עדיין תחת חזקת החפות"

חמשת המועמדים לנשיאות המדינה הביעו צער בעקבות החשדות המיוחסים לעמיתם למרוץ, ח"כ בנימין בן-אליעזר, לפיהם קיבל מיליוני שקלים בניגוד לחוק ■ ראובן (רובי) ריבלין: "צר לי מאוד על פואד"

דליה דורנר / צילום: יחצ- רונן טופלברג
דליה דורנר / צילום: יחצ- רונן טופלברג

4 ימים בלבד נותרו לקראת הבחירות לנשיאות המדינה, ונראה כי עוד ועוד פרשיות ממשיכות להטיל צל כבד על המרוץ לתפקיד הרם. לשלל הפרשיות הצטרפה היום (ו') גם חקירת המשטרה שנפתחה נגד המועמד לנשיאות, ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר, בחשד כי קיבל מיליוני שקלים מכמה גורמים בניגוד לחוק. מרבית המועמדים לנשיאות הביעו צער על פתיחת החקירה ועל החשדות נגד בן-אליעזר.

ח"כ ראובן (רובי) ריבלין מסר בתגובה כי אם המשטרה בחרה לזמן את בן-אליעזר לחקירה, ככל הנראה הובילו לכך סיבות מוצדקות. "אני מאמין שאם המשטרה החליטה לחקור את פואד ללא דיחוי, כנראה יש לה את הסיבות שלה", טען ריבלין בשיחה עם חדשות 2 Online.

ריבלין ציין כי על מנת לפתוח בחקירה יש צורך באישור של יושב-ראש הכנסת, שהסכים לכך למרות שהדבר עשוי להשפיע על תוצאות הבחירות. "יש בי צער כבד מאוד על פואד ועל כל מערכת הבחירות שאופפת את הנשיאות", הוסיף ריבלין.

גם שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, שמתמודדת אף היא על נשיאות המדינה, התייחסה לחקירה נגד בן-אליעזר והדגישה כי הוא עדיין מוגדר תחת חזקת החפות. "הוא יתמודד ביום שלישי כמו כולם, ואני מקווה שהכול יהיה בסדר", אמרה דורנר והבהירה: "אני מאמינה שהכול נעשה כחוק".

מועמד נוסף שהביע צער על דבר החקירה הוא חתן פרס נובל, פרופ' דן שכטמן, שנמצא בימים אלה בביקור בסין. "אני מצטער שזה קורה לו למר בן-אליעזר ממש ימים ספורים לפני מועד הבחירות", הדגיש שכטמן. "אני מקווה שיש לזה הסברים מתאימים ושהכול יסתדר".

בנוגע לשאלה האם להערכתו בן-אליעזר יפרוש מהמרוץ לנשיאות, אמר שכטמן: "זה נתון לשיקול-דעתו. אם הוא יחליט שהוא מתמודד, זה עניינו שלו".

ח"כ מאיר שטרית, שנמנה בין המועמדים לנשיאות, אמר כי הוא מצטער על החקירה נגד בן-אליעזר, אך סירב למסור את תגובתו לחשדות המיוחסים לחבר הכנסת. גם חברת הכנסת לשעבר, דליה איציק, שמתמודדת לתפקיד, סירבה להגיב.

מלשכתו של בן-אליעזר נמסר בתגובה לחקירתו באזהרה במשטרה כי "עיתוי הבדיקה המשטרתית, 4 ימים לפני מועד הבחירות לנשיאות, הוא תמוה".

עוד נמסר מהלשכה כי בן-אליעזר הגיע הבוקר, בהתראה טלפונית של 20 דקות, למסור את כל המידע שהתבקש. עוד צוין כי הוא ביקש מהגורמים הרלוונטיים לסיים את הבדיקה מהר ככל הניתן ולהביא את האמת לידיעת הציבור.

צרו איתנו קשר *5988