כך התעשר ביל גייטס ב-6 מיליארד דולר תוך חצי שנה

קרן ההשקעות קסקייד אחראית היום לעיקר הצמיחה בהונו האדיר של מייסד מיקרוסופט

ביל גייטס / צילום: רויטרס
ביל גייטס / צילום: רויטרס

ביל גייטס התעשר ב-6 מיליארד דולר לפחות בחצי השנה האחרונה, וזה לא בגלל מיקרוסופט שאותה ייסד. לפי המגזין "פורבס", הונו של גייטס מוערך (נכון לחודש יולי) ב-82 מיליארד דולר והוא האיש השני בעושרו בעולם אחרי איש העסקים המקסיקני קרלוס סלים ששווה 85 מיליארד ד'.

אך לפי סוכנות הידיעות בלומברג, גייטס הוא האיש העשיר בעולם עם הון של 86.5 מיליארד ד'. האמת היא שקשה לדעת מי צודק והאם גייטס הוא האיש העשיר בעולם או לא, והכל בגלל "מנהל הכספים" המסתורי של גייטס - מייקל לארסון. זה האיש שמנהל את קרן ההשקעות של גייטס, Cascade Investment, שמהווה את המנוע העיקרי להצמחת ההון של גייטס.

קסקייד היא חברה פרטית ולפיכך לא חייבת בשקיפות. קשה לדעת היכן הקרן משקיעה את הכסף אבך ממה שכלי התקשורת הזרים כן הצליחו לאתר עולה כי היא הרוויחה עוד 6 מיליארד דולר בחצי השנה האחרונה. כך, לפי "פורבס", הונו של גייטס נאמד ב-76 מיליארד דולר במארס 2013. סכום זה גבוה ב-9 מיליארד דולר בהשוואה לאומדן הונו של גייטס במארס 2013.

במילים אחרות, את עיקר הונו עושה בימים אלה גייטס לא ממיקרוסופט אלא מהשקעות אחרות של קרן קסקייד.

ממה שכן ידוע, קסקייד מחזיקה במניות של חברת הרכבות הקנדית Canadian National Railway ובהחזקות בחברות אחרות כגון AutoNation, ברקשייט הת'אווי של וורן באפט, Deere & Co, Liberty Global ו-Republic Services.

גייטס מחזיק גם בכמה מלונות יוקרה כגון מלון צ'ארלס בקיימברידג', מלון ריץ בסן פרנסיסקו ובחלק מרשת מלונות "ארבע העונות".

צרו איתנו קשר *5988