אינטל מציעה תוכניות פרישה במאות אלפי שקלים לעובדים

עובדים בכמה קבוצות ייצור בקריית גת החלו לקבל מהנהלת אינטל ישראל הצעות לפרוש מרצון, בתמורה לקבלת חבילות פרישה מיטביות ■ ההצעה: משכורת של עד 20 חודשים, אופציות ובונוסים של עד מאות אלפי שקלים

אינטל קרית גת / צילום: איל יצהר
אינטל קרית גת / צילום: איל יצהר

עובדים בכמה קבוצות ייצור במפעל של ענקית השבבים האמריקאית אינטל בקריית גת החלו לקבל היום (ג') מהנהלת אינטל ישראל הצעות לפרוש מרצון, בתמורה לקבלת חבילות פרישה מיטביות.

גורמים המעורים בפרטים אמרו ל"גלובס" כי הרקע למהלך הוא שינויים בתמהיל כוח-האדם באתר הפעילות המרכזי של אינטל בישראל, וזאת כחלק ממגמה שמובילה אינטל העולמית בכל אתריה.

אתר הפעילות של אינטל בקריית גת עומד לפני שדרוג משמעותי לקראת שנת 2017, אז יהיה המפעל המתקדם ביותר בעולם של החברה. זאת, בעקבות השקעה שהחברה התחייבה אך באחרונה לעשות בהיקף של כ 22 מיליארד שקל. בתמורה החברה תיהנה ממענק מהמדינה של 1.1 מיליארד שקל מהמדינה ומס חברות מופחת של 5%. במסגרת הסכם זה, אינטל התחייבה כי עם שדרוג המפעל היא תקלוט כ-1,000 עובדים נוספים ובאתר בקריית גת יועסקו כ-4,000 עובדים.

גורם שמעורה בתוכניות הפרישה שמוצעות לעובדי אינטל בקריית גת אמר היום כי מדובר בתוכנית וולונטרית, והעובדים לא יהיו חייבים להיענות לה ובכל מקרה יוכלו להמשיך בתפקידיהם. הצעות הפרישה מרצון שמוצעות לחלק מן העובדים בחברה, כוללות קבלת שכר של שנה עד 20 חודשים, מענקים, בונוסים ואופציות בסך של עד כמה מאות אלפי שקלים. זאת הפעם הראשונה שאינטל ישראל מציעה חבילות פרישה לקבוצות ייצור, שכן בתחילת השנה החברה הציעה חבילות פרישה מרצון לעובדי הפיתוח שלה בארץ ובאתרי פעילות נוספים שלה ברחבי העולם.

במקביל לשינויים בתמהיל העובדים באתרי אינטל, החברה נערכת להכשרות נרחבות של עובדים שימנו עם מצבת כוח-האדם שלה אחרי שדרוג המפעל בדרום. גורמים שמעורים בנושא הדגישו היום כי בד-בבד החברה קולטת עובדים חדשים ומתכוונת לממש את מחויבותה במסגרת הסכם ההשקעות החדש שלה במסגרת פיתוח המפעל בקריית גת.

באינטל ישראל אמרו היום בתגובה כי "אינטל מציעה חבילות פרישה מרצון למספר קבוצות של עובדים בישראל. המהלך הנוכחי הוא מהלך שגרתי באינטל, שמתבצע ברחבי העולם מעת לעת".

צרו איתנו קשר *5988