יו"ר רש"ת עונה לכל מי שזועק על המחירים הגבוהים בנתב"ג

הקפה בנתב"ג יקר? "אף אחד לא מכריח אתכם לקנות טובלרון או ביסלי בדיוטי פרי" ■ האגרות מכבידות? "בדה-גול או JFK לא יותר זול" ■ הבידוק מסורבל? "בביטחון אין הנחות" ■ עובדיה עלי משיב לביקורת הציבורית

עובדיה עלי / צילום: איל יצהר
עובדיה עלי / צילום: איל יצהר

הראיון עם עובדיה עלי, היו"ר היוצא של רשות שדות התעופה (להלן: רש"ת), מתקיים זמן קצר לאחר שפורסמו ב"גלובס" מחיריהם של חטיפי אסם בחנות הדיוטי של ג'יימס ריצ'רדסון בנמל התעופה בן-גוריון - 12 שקלים לשקית במשקל 80 גרם של במבה, 18 שקלים לשקית במשקל 200 גרם של ביסלי. בג'יימס ריצ'רדסון מיהרו להגיב וטענו שמדובר בתמחור שגוי בגלל טעות אנוש, ושהמחיר תוקן. לעובדיה עלי יש פתרון אחר: לא יאה לכם? אל תיקנו.

- זאת התשובה שלך? אתם לא מתכוונים לפקח על המחירים?

"לא. אני, בהשקפת העולם הכלכלית שלי, לא בעד פיקוח. אם יש כמה מוצרים בסיסיים שעולים ביוקר, ויש לקוח שבוי, זה דבר אחר. אבל מי מכריח אותך לקנות סיגרים או ביסלי או טובלרון בדיוטי פרי? אני מכריח אותך? אל תיקני את הוויסקי או את הבושם כאן. אנחנו לא יכולים להתעסק עם פיקוח על מחירים של כל מוצר ומוצר. זה גם לא נכון לעשות את זה. זו תחרות חופשית. לא טוב לך? תקני בחו"ל, תקני איפה שאת רוצה. מחר ידרשו ממני להתחיל לפקח על מחירי הנעליים והטרנינג".

- רגע, בוא נחזור לצמד המילים שהזכרת, "לקוח שבוי". אז בסדר, ביסלי אתה לא חייב לקנות בדיוטי, אבל כוס קפה? סנדוויץ?

"תראי, אני אענה לך על זה ברמה העקרונית, אבל אני גם אגיד לך קודם כול מה עשינו כדי לטפל בזה, כי אני לא מרוצה ולא מאושר מהעובדה שרמת המחירים של מוצרים בסיסיים בנתב"ג, כמו מים וקפה, היא גבוהה. נוסע שעובר בנתב"ג הוא בעצם שבוי, ובוודאי שאני בעד שהמחירים יהיו נמוכים ככל האפשר".

*** הכתבה המלאה - במגזין G

צרו איתנו קשר *5988