חזי בצלאל במו"מ להקמת רשת משותפת עם פרטנר

פרטנר מנהלת מו"מ לצירוף אקספון שבבעלות בצלאל לרשת שלה ■ במקביל מנהל בצלאל מגעים גם עם פלאפון

חזי בצלאל / צילום: יוסי כהן
חזי בצלאל / צילום: יוסי כהן

חברת פרטנר מנהלת מו"מ מתקדם עם איש העסקים חזי בצלאל הבעלים של חברת 018 אקספון, לעניין הקמת רשת סלולרית משותפת, כך נודע ל"גלובס". אקספון זכתה במכרז התדרים לפני כחודש ועל פי מדיניות משרד התקשורת היא נדרשת לחבור לאחד המפעילים על מנת להקים רשת סלולרית. אקספון זכתה ברצועת התדרים 5 מגה הרץ ועליה היא תשלם 34 מיליון שקל ומחצית מהסכום יוחזר לה בהתאם לגיוס המנויים שתשיג. בפרטנר סירבו להתייחס לידיעה.

ל"גלובס" נודע, כי בצלאל נפגש עם פרטנר והצדדים מתקדמים במגעים ביניהם, כאשר גם פלאפון נמצאת בתמונה. פלאפון היא החברה שנתפסת כבעלת האינטרס הגדול ביותר לחבור לבצלאל היות ומבחינת היקף התדרים שברשותה היא נזקקת לתדרים של בצלאל יותר מכל חברה אחרת.

פלאפון רכשה שלוש רצועות תדרים בהיקף של 15 מגה, ומקובל לחשוב שעל מנת להגיע לרשת מיטבית נדרשים 20 מגה למפעיל. לפרטנר ולסלקום יש את כמות התדרים בזכות הסכמי איחוד רשתות עם הוט מובייל ועם גולן טלקום (בהתאמה) ולפיכך אם בצלאל יחבור לפרטנר יהיו ברשת המשותפת 25 מגה הרץ.

פרטנר סגרה עם הוט מובייל הסכם לאיחוד רשתות שקיבל את אישור רשות ההגבלים ובקרוב צפוי לקבל גם את אישור משרד התקשורת. סלקום וגולן טלקום הגישו בקשה לאישור הסכם אך הוא לא זכה לברכת המשרד והצדדים נאלצו להכניס בו שינויים כך שיתאים למדיניות בעיקר בכל הקשור להשקעות המשותפות הנדרשות, שכן גולן כמו הוט מובייל מקבלת מהמדינה היתר להשתתף בהקמת רשת סלולרית בדור הרביעי במקום החובה שחלה עליהם להקים רשת בדור השלישי.

בצלאל ניהל מו"מ להצטרפות לפלאפון עוד לפני המכרז אך הצדדים לא הגיעו לסיכום ביניהם. ככל הידוע בצלאל לא מנהל מו"מ עם סלקום בשלב הזה, אך אין לדעת מה יילד יום ומבחינת בצלאל שווה לו לתמחר בין כמה מפעילים, כך שהסכם סופי לא יאושר בזמן הקרוב.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גלובס טק?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988