הופקדה תוכנית פינוי-בינוי של חברת א. דורי באור-יהודה

התוכנית מציעה לפנות 16 בנייני מגורים ישנים הכוללים 130 יחידות דיור ומבנה מסחרי, לטובת הקמת 12 מבני מגורים חדשים בני 17 קומות שיכללו 744 יחידות דיור

פינוי בינוי / צילום: תמר מצפי
פינוי בינוי / צילום: תמר מצפי

הועדה המחוזית תל אביב, בראשות גילה אורון, החליטה להפקיד תכנית פינוי בינוי במתחם רחוב העצמאות באור יהודה.

מדובר בתוכנית המתייחסת לשטח של כ-60 דונם לאורך רחוב העצמאות, בין הרחובות סמטת המעלה מצפון ושדרות משה דיין בדרום מערב. התוכנית מציעה לפנות 16 בנייני מגורים ישנים הכוללים 130 יחידות דיור ומבנה מסחרי, לטובת הקמת 12 מבני מגורים חדשים בני 17 קומות שיכללו 744 יחידות דיור. התוכנית מציעה זכויות בנייה בהיקף כ-75 אלף מ"ר וכמו כל תב"ע חדשה היא מחייבת ש-20% ממלאי הדירות יהיו דירות קטנות. בתוכנית הנוכחית מוצע שהדירות הקטנות יהיו בשטח עיקרי של 68 מ"ר, כלומר דירה בשטח 80 מ"ר כולל ממ"ד (שאינו נחשב בשטח העיקרי). הדירות הקטנות יפוזרו בין הבניינים החדשים.

מלבד השטחים למגורים, התכנית מקצה גם שטחים למבני ציבור שכונתיים ועירוניים, המשולבים בחלקם בחזית מסחרית כחלק מהשתלבות אורבאנית באזור. לצורך מתן מענה במקומות חניה, התכנית מספקת חניות תת קרקעיות הן עבור בנייני המגורים והן עבור בנייני הציבור בתחומה, וקובעת כי החניות העיליות עבור אורחי המקום תהיינה חניות נטועות ומוצלות. כמו כן, במסגרת התכנית מוצע כי המדרכה לאורך רחוב העצמאות תורחב, תינתן לאורכה רצועה ירוקה רצופה ושבילי אופניים וכן ישולבו בה עצי צל. את התוכנית יזמה חברת א. דורי ועורך התוכנית הוא תשבי רוזיו אדריכלים.

מהועדה המחוזית נמסר היום כי זוהי תוכנית ראשונה בעיר שמטפלת בהתחדשות מתחם שלם על ידי בינוי-פינוי-בינוי. "יתרונה הגדול של התוכנית במתכונת זו הוא שאין היא מפנה את תושבי המקום הוותיקים למקומות חלופים עד תום בניית המגורים החדשים, אלא מאפשרת שילובם מידית, וללא תקופת המתנה, במבנים החדשים שיבנו, וחיים רצופים בשכונה".

צרו איתנו קשר *5988