לפיד: "אין לי טענות לחרדים, יש לי טענות לנתניהו-בנט-יעלון"

יו"ר יש עתיד ופעיליו הפגינו היום בת"א נגד "מכירת החיסול של המדינה": בנט ובוגי, אבירי צה"ל, נותנים היום יד לביטול של השוויון בנטל ומאפשרים אפליה בין דם לדם, בין ישראלי צעיר לישראלי צעיר אחר"

יאיר לפיד / צילום: יחצ
יאיר לפיד / צילום: יחצ

עשרות מפעילי "יש עתיד" מלווים בראש המפלגה יאיר לפיד ובחברי הסיעה הפגינו הבוקר (ו') בתל-אביב במחאה על ההסכם הקואליציוני שנחתם בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליהדות התורה, הסכם שלטענתם יביא לביטול חוק השוויון בנטל ולשורה של גזרות שיפגעו במעמד הביניים.

לטענת ראשי המפלגה ופעיליה, ההסכם עליו חתמו הליכוד ויהדות התורה יביא להחזרת הקריטריונים המפלים לציבור הכללי לעומת החרדים בדיור, במיסוי, בקבורה בלימודים ועוד. "ישראל הולכת אחורה, לא ניתן לביבי למכור לנו את המדינה", קראו הצעירים.

יו"ר המפלגה לפיד אמר במהלך ההפגנה כי "מה שאנחנו רואים היום זו מכירת חיסול של כל מה שחשוב בחברה הישראלית. אין לי טענה לחרדים, הם עושים מה שהם תמיד עשו. יש לי טענות לנתניהו מפני שמה שהוא נתן בהסכם הקואליציוני של יהדות התורה זה 4.5 מילארד שקל שיכולים היו ללכת לחינוך ובריאות".

"יש לי טענות לבנט ולבוגי, אבירי צה"ל, שנותנים היום יד לביטול של השוויון בנטל ומאפשרים אפליה בין דם לדם, בין ישראלי צעיר לישראלי צעיר אחר", הוסיף לפיד, שהבטיח כי ההפגנה תהפוך לחלק במלחמה שתוביל המפלגה בכנסת, בבית המשפט ובתקשורת נגד המהלך.

"ההסכם הקואליציוני שנחתם עם יהדות התורה מוכיח שכולנו טעינו בליל הבחירות ואכן היה מהפך", אמר ח"כ מיקי לוי, סגן שר האוצר לשעבר. "סיעה של 6 מנדטים ניצחה בבחירות ותנהל מעתה את הממשלה, את תקציביה ואת סדר יומה. הממשלה הזו תנסה לקחת את ישראל אחורה ותנסה לבטל את כל העבודה הקשה שיש עתיד עשתה בממשלה הקודמת".

צרו איתנו קשר *5988