תוכנית הקיצוצים של חדשות 2 נחשפת: פיטורים כבר החודש

13 עובדים יפוטרו ■ לבעלי שכר של 40 אלף שקל ומעלה יקוצצו 10% כבר מהחודש הקרוב, לבעלי שכר של 20-40 אלף שקל יקוצצו 7%, ולבעלי שכר של 15-20 אלף שקל יקוצצו 2% החל ממשכורת אוגוסט

אבי וייס / צילום: איל יצהר
אבי וייס / צילום: איל יצהר

תוכנית הקיצוצים של חברת החדשות של ערוץ 2 נחשפת: ממכתב ששלח ועד העובדים השייך לארגון העיתונאים לעובדי חברת החדשות עולה כי הנהלת החברה מתכננת פיטורי 13 עובדים, אולם באופן הדרגתי - 7 תקנים באופן מיידי ו-6 תקנים נוספים ב-4 החודשים הבאים.

כמו כן מתוכנן קיצוץ הדרגתי בשכר, כך שלבעלי שכר של 40 אלף שקל ומעלה יקוצצו 10% כבר מהחודש הקרוב, לבעלי שכר של 20-40 אלף שקל יקוצצו 7% החל מהחודש הקרוב, ולבעלי שכר של 15-20 אלף שקל יקוצצו 2% החל ממשכורת אוגוסט.

ארגון העיתונאים מבקש מהעובדים את הערותיהם בטרם יחליט אם להיעתר לתוכנית של ההנהלה. על-פי המכתב ששלח הארגון לעובדים, ההנהלה התחייבה כי במקרה שהכנסות החברה יגדלו או שיפרשו מספיק עובדים, הקיצוץ לבעלי השכר של 15-20 אלף שקל לא יתקיים או יתקיים בחלקו.

כמו כן, "כל עובד שיפרוש בתקופה זו, והתקן שלו יבוטל, יירד ממכסת הפיטורים העומדים לרשות ההנהלה. לפי קצב תחלופת העובדים בחברה, קיים סיכוי סביר שבסופו של דבר מספר המפוטרים יהיה נמוך יותר או אף אפסי", לשון האיגרת לעובדים.

כמו כן התחייבה ההנהלה כי עד סוף 2015 לא יהיו פיטורי צמצום נוספים, ויתקיים מנגנון פיטורים על רקע תפקוד לקוי, לפיו כל עובד שתהיה אי-שביעות-רצון מתפקודו יקבל בטרם עריכת שימוע תקופת מבחן, שבה יוכל להשתפר ובכך למנוע את הפיטורים.

"להסכם הקיבוצי הנוכחי יוכנס סעיף לקביעת לו"ז לקיום המשא-ומתן להסכם קיבוצי הרחב, שיסדיר סוגיות שלא יקבלו ביטוי במסגרת ההסכם הנוכחי", נכתב.

הארגון, בראשותו של יאיר טרצ'יצקי, נערך לאסיפת עובדים, בו ישמע את הערותיהם השונות להצעת ההנהלה.

צרו איתנו קשר *5988