שותפות "תמר" שילמו תמלוגים ב-348 מ' ש' במחצית השנה

מדובר בעלייה של 25% לעומת שנה שעברה ■ שר האנרגיה, יובל שטייניץ: "נתונים אלה מצביעים על משמעות המשך פיתוחו של משק הגז הטבעי בישראל ותרומתו לכלכלה הישראלית"

קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ
קידוח תמר אסדה קידוח לוויתן / צלם: יחצ

תמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים הסתכמו במחצית הראשון של השנה ב-359 מיליון שקל, עלייה של 18% לעומת התקופה המקבילה אשתקד - כך מדווח היום (ג') מנהל אוצרות טבע במשרד האנרגיה.

מתוך סך התמלוגים שילמו שותפות "תמר" 348 מיליון שקל, עלייה של 25% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. העלייה בתמלוגים, נבעה בין היתר, מהגידול בהפקת הגז הטבעי מהמאגר ומעליית שער הדולר.

3 מיליון שקל התקבלו מתמלוגי הפקת נפט. בתחום תמלוגי המחצבים (פוספטים), נרשמה עלייה של יותר מ-50% בהכנסות לעומת החציון הראשון של שנת 2014, והם הסתכמו בכ-6.7 מיליון שקל. בנוסף לתמלוגים אלה נרשמו הכנסות של כ-2 מיליון שקל מאגרות ופעולות שונות.

במשרד האנרגיה מעריכים כי ההכנסות הצפויות מגביית תמלוגים ואגרות מאוצרות הטבע עד סוף השנה, יסתכמו בכ-820 מיליון שקל על סוף השנה.

שר האנרגיה יובל שטייניץ מסר בתגובה: "תמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים הינם בעלי חשיבות גבוהה למשק הישראלי. נתונים אלה וההערכות על גידול בתמלוגים גם בעתיד, מצביעים על משמעות המשך פיתוחו של משק הגז הטבעי בישראל ותרומתו לכלכלה הישראלית".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא גז ונפט?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988