הרשת החברתית: מי יצא לסיור אמנות בונציה?

מיהם חובבי רכבי האספנות שהגיעו לאירוע המוטורי של חברת יושופס מוטורס בקיבוץ שמרת?

ניחוח אמנות באיטליה

אחד הטרנדים החמים בעולם האמנות הוא קבוצות רכישה של אגודות ידידי מוזיאונים, המוציאות את חבריהן לסיורי אמנות מעבר לים. אחת מהן - זו של מוזיאון ישראל בירושלים - שבה באחרונה מסיור אמנות בן 5 ימים בונציה.

בין גונדולה לדינר בבית משפחת האצולה בנדטי, שחברה באגודת הידידים האיטלקית של מוזיאון ישראל, ספגו אמנות: מיכל ועו"ד מיקי צלרמאיר; זאב ומירי הולצמן, בעלי גיזה; תמרה חרל"פ, אדריכלית ומבעלי כלמוביל; אסנת חרל"פ; פרופ' ראובן ולילי פייזר; יהודית ורוני קצין; מנחם קלי, בעלי קלי שוקי הון; טלי גולם-ליימן, בתו של בעלי חברת שליסל; אפרת ויימן, מבעלי דיפלומט; ואחרים.

הקבוצה לוותה על-ידי מירה לפידות, האוצרת הראשית של המוזיאון; ולאה רוטשטיין, מנכ"לית אגודת הידידים. כניסה לקבוצת הרכישה מותנית בתרומה של כ-15 אלף שקל לשנה.

המלון מחליף ידיים

3 שנים אחרי שפתחו בקול תרועה רמה את מלון הבוטיק עלמה בפינת הרחובות יבנה ואחד העם בתל-אביב, האחים עדי ועירית שטראוס, בעלי קבוצת הקולינריה Adi's lifestyle, הודיעו הבוקר (ג') על מכירת המלון לחברת רוטשילד פריינדס, שעם שותפיה נמנים איש העסקים חיים נחמן וכדורגלן העבר שמעון גרשון.

המלון - שבו פעלה מסעדת עלמה לאונג', ונוהלה בתחילת הדרך על-ידי השף יונתן רושפלד, אשר ממנו נפרדו השטראוסים לפני כחצי שנה, אחרי 8 שנים - נפתח לאחר שעבר שיפוץ ושימור בהשקעה כוללת של כ-12 מיליון שקל.

גורמים בענף התיירות מסרו ל"גלובס" כי שכר דירה גבוה שנגס ברווחי הקבוצה הוא בין הגורמים למכירת המלון, כפי הנראה תמורת סכום דומה לזה שהושקע בפתיחתו, כ-12 מיליון שקל.

דובר הקבוצה מסר כי מכירת המלון לא תשפיע על יתר פעילות הקבוצה, שתמשיך להתנהל כרגיל, ומונה בין היתר את המסעדות: הרברט סמואל תל-אביב, הרברט סמואל הכשרה בהרצליה וטאפאס אחד העם בתל-אביב; וכן את מלון ריץ' קרלטון בהרצליה, שבו מחזיקה הקבוצה בשותפות עם קבוצת תדהר. במקביל, הקבוצה תנהל את המזון ומשקאות במלון הרברט סמואל, שצפוי להיפתח בירושלים בסוף 2015.

עירית ועדי שטראוס/ צילום: תמר מצפי
 עירית ועדי שטראוס/ צילום: תמר מצפי

קפה לרוכבים

במהלך מסע האופניים שחצה את תל-אביב - "סובב טורקי עלית תל-אביב 2015" - יוזמה של יצרנית המזון והקפה שטראוס-עלית ועמותת אתגרים, המסייעת לשילובם של בעלי מוגבלויות בפעילות ספורטיבית - הוזמנו עוברים ושבים לדווש באופניים שהוצבו על במה בכיכר רבין, וחוברו למסך הסוכם את סיבובי הגלגלים. באי הכיכר הוזמנו לרכוב על האופניים ולצבור כוסות קפה וירטואליות, שתורגמו לתרומה של 60 אלף שקל משטראוס-עלית. את שני הגופים היוזמים ייצגו באירוע: אבנר בלקאי, מנכ"ל אתגרים; ונדב ארנס, מנכ"ל חטיבת הקפה בשטראוס.

אבנר בלקאי ונדב ארנס/ צילום: אילנית כהן
 אבנר בלקאי ונדב ארנס/ צילום: אילנית כהן

שעה טובה לטיסה

חברת התעופה סוויס ויבואנית השעונים פלאנט משתפות פעולה: כל הרוכש שעון שווייצרי במחיר של החל מ-3,000 שקל בחנות פלאנט בקניון רמת-אביב, עד 8 באוקטובר, יקבל כרטיס טיסה חינם באקונומי לשווייץ עם סוויס מקבוצת לופטהנזה. הכריזו על המבצע המשותף: אבנר גורדון, מנכ"ל סוויס בישראל; אלי הולנדר, בעלים ומנכ"ל פלאנט; ודוד בן משה, מנכ"ל קניון רמת-אביב.

אבנר גורדון ואלי הולנדר/ צילום: רפי דלויה
 אבנר גורדון ואלי הולנדר/ צילום: רפי דלויה

מודל ענתיקה

ביום שישי האחרון התקיים אירוע מוטורי, שארגנה חברת יושופס מוטורס מקבוצת לידור בקיבוץ שמרת. החברה, העוסקת בשילוח וביבוא אישי של רכבי אספנות, הזמינה אספנים וסתם חובבי ענתיקות על גלגלים לשטוף את העיניים.

בין האספנים שהגיעו: פיני אורן, מנכ"ל ובעלי משרד הפרסום 2brand, המחזיק בהארלי דוידסון אחד מתוך שלושה שנבנו בעבודת-יד (בשניים האחרים מחזיקים טום קרוז ובראד פיט); זאב דוידוביץ', בעלי קבוצת דוידוביץ' שרוכב על הארלי אלקטרה גלייד; ועופר שטרית, מבעלי רשת ההסעדה פלפלת, המתנייד בפורשה טורבו ובג'יפ רנגלר.

את יושופס מוטורס ייצגו באירוע: מוטי מזומן, יו"ר ובעלי קבוצת לידור; ירון בן אלי, מנכ"ל הקבוצה; ואורי בנימיני, מנהל פעילות יושופס מוטורס.

 ירון בן אלי ומוטי מזומ/ן צלם: יוסי מאירי
  ירון בן אלי ומוטי מזומ/ן צלם: יוסי מאירי

גילוי על גלגלים

כ-4,500 נשים מאובחנות מדי שנה בישראל כחולות בסרטן השד. על-פי האגודה למלחמה בסרטן, ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים המוקדמים, סיכויי הריפוי עולים לכ-90%. ואכן, מסתמן, כי מספר הנשים המחלימות מהמחלה הממארת עולה בהתמדה בזכות הגילוי המוקדם, שיפור דרכי הטיפול והגברת המודעות. בדיוק בגלל זה יצא ביום שישי האחרון מסע "רוכבים לגילוי מוקדם" של מועדון הארלי דוידסון ישראל, בשיתוף עמותת "גמאני חליתי בסרטן השד". רכבו להגברת המודעות כ-150 אופנוענים וכ-150 נשים חולות ומחלימות מסרטן השד, שלבשו חולצות ורודות - הצבע המזוהה עם מאמצי הגברת המודעות. בין הרוכבים: אורן אלעזרא, מנכ"ל קבוצת אלבר, יבואנית הארלי דוידסון; וניסים בנימין, מנכ"ל אלבר מוטו.

 ניסים בנימין ואלי אלעזרא צילום: אייל פז
  ניסים בנימין ואלי אלעזרא צילום: אייל פז