בקרוב: כתב אישום נגד בן-אליעזר; טענותיו בשימוע נדחו

היועמ"ש החליט לדחות את הטענות שהוצגו בפניו בשימוע ולהעמיד לדין את השר לשעבר בנימין (פואד) בן-אליעזר, וזאת ב-5 פרשיות שעניינן שוחד, מירמה והפרת אמונים ועבירות מס ■ עורכי דינו: "בכוונתו להיאבק על שמו הטוב"

בנימין בן אליעזר / צלם: תמר מצפי
בנימין בן אליעזר / צלם: תמר מצפי

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע היום (ג') לבאי-כוחו של השר לשעבר בנימין (פואד) בן-אליעזר כי החליט לדחות את הטענות שהוצגו בפניו במהלך ישיבות השימוע ולהעמיד את בן-אליעזר לדין, וזאת ב-5 פרשיות שעניינן עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מירמה והפרת אמונים ועבירות מס.

החלטה זו התקבלה על יסוד המלצת פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, והמלצת פרקליטת מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד ליאת בן-ארי-שווקי, שבמקביל הודיעה ל-5 חשודים נוספים בתיק כי טענותיהם בשימועים נדחו, וכי יוגש נגדם כתב אישום.

בין השנים 2007-2014 כיהן בן-אליעזר כחבר כנסת, ובחלק מן התקופה כשר בממשלות ישראל. על-פי החשד, בן-אליעזר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים, ובכספים אלה רכש בין היתר נכסי נדל"ן. על-פי החשד, בן-אליעזר גם המיר, ללא דיווח ותוך נקיטת פעולות הסוואה והסתרה, מט"ח בשווי מאות אלפי דולרים, אותו החזיק במזומן בכספות בביתו ובבנק.

כמו כן, בן-אליעזר נחשד כי מסר הצהרות הון כוזבות ליו"ר הכנסת, בכך שלא כלל דיווחים בדבר הון ונכסים שצבר, וכי לא הגיש דוחות לרשות המסים והעלים ממנה הכנסות חייבות במס הנובעות לכאורה מניצול מעמדו כעובד ציבור בכיר.

כתבי האישום יוגשו בזמן הקרוב.

 

פרקליטיו של בן-אליעזר, עורכי הדין נבות תל-צור וטל שפירא ממשרד רם כספי, מסרו בתגובה: "יש לנו אמון מלא בבית המשפט. למרות מצבו הבריאותי הקשה של פואד, בכוונתו להיאבק על שמו הטוב. אנו מאמינים ומקווים שבבית המשפט לא תיוותר אבן על אבן מכתב החשדות באופן שינקה את שמו של פואד מכל רבב, כפי שהוא זכאי לכך לאחר 60 שנות תרומה ושירות למען המדינה ואזרחיה".

פרקליטיו של אברהם נניקשווילי, עורכי הדין נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן, מסרו: "קיבלנו, בצער רב, את החלטת הפרקליטות להעמיד לדין את מרשנו, מר אברהם נניקשווילי. אנו סבורים כי בחינה נכונה של כלל הראיות - כפי ששטחנו בהרחבה במהלך השימוע - הייתה אמורה להוביל להחלטה מושכלת בדבר סגירתו של התיק. ראוי שהציבור יידע כי כל טענה המייחסת למר נניקשווילי מעשה בלתי חוקי - ובכלל כך מתן שוחד - אין לה על מה לסמוך ואינה עולה בקנה אחד עם האמת. אנו חדורי אמונה כי לאחר ליבון הדברים עד דק במסגרת ההליך המשפטי, יוברר דבר חפותו של מר נניקשווילי, והוא יזוכה הוא מכל אשמה".

צרו איתנו קשר *5988