מדהים: כך יראה פנים הרכב בעידן המכונית האוטונומית

וולוו נחשבת אחת החלוצות בתחום המכונית האוטונומית, ורגע לפני שהיא פותחת בניסוי הגדול ביותר שנערך אי פעם, היא חושפת כיצד יראה תא הנוסעים במכוניות שיעלו בשנים הקרובות על הכביש

יצרנית הרכב וולוו נחשבת אחת החלוצות בתחום המכונית האוטונומית וזו שניצבת לפני הניסוי האוטונומי הגדול ביותר בעולם שיצא אל הפועל שנת 2017 בה יעלו על כבישי גטנבורג כ-100 מכוניות אוטונומיות. אך וולוו לא עוצרת שם וכבר חושבת על הדבר הבא בתחום כשהיא מציגה בימים אלו בתערוכת המכוניות בלוס אנג'לס את הקונספט 26, לא מדובר בעיצוב חיצוני אלא דווקא בעיצוב פנימי, חלל המכונית והטכנולוגיה בה תצוידנה המכוניות האוטונומיות בעתיד.

בסרטון האנימציה שחשפה החברה, תא הנוסעים הופך בלחיצת כפתור ובזמן שהמכונית נוסעת באופן עצמאי למשרד מרווח יוקרתי עם מגש נפתח למחשב ומסך גדול מיימדים, או למקום שאפשר להניח בו את הראש ולהתרווח עד ההגעה ליעד.

מחקר שעשתה וולוו העלה כי אדם שורף בממוצע 26 דקות בנסיעה אותן אפשר לנצל בצורה טובה ויעילה יותר. "הקונספט 26 מאפשר לנהגים לעשות שימוש בזמן שלא היה להם קודם", אמר אנדרס טליימן, ממנהלי המערכת.

כנראה שזו רק סנונית ראשונה של מערכת היקפית שתדענה בעתיד לתת מענה ראוי לנהגים שיחפצו למנף את הזמן שלהם לעבודה או מנוחה בזמן הנסיעה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988