עיתונאית: "ינון מגל אמר שהוא מתחרמן מהציצי והתחת שלי"; מגל: "מתנצל"

עיתונאית וואלה מספרת על הטרדה מינית לכאורה של ינון מגל ■ מגל בתגובה: "דברים שנאמרו בין ידידים"

רחלי רוטנר / צילום מסך מתוך הפייסבוק
רחלי רוטנר / צילום מסך מתוך הפייסבוק

הסתבכות של ח"כ ינון מגל (הבית היהודי)? עיתונאית באתר "וואלה!", רחלי רוטנר, טוענת כי מגל הטריד אותה מינית כשכיהן כעורך הראשי של אתר החדשות.

מגל מסר בתגובה רשמית כי "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני שהייתי חבר כנסת, ולא הייתי חוזר עליהם כיום, ואני מתנצל ומבקש את סליחתו של כל מי שנפגע. עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת, ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

בסטטוס שפרסמה בפייסבוק מתארת רוטנר כיצד מגל הטריד אותה מינית לכאורה במסיבת הפרידה ממנו: "האמת, מאוד חיבבתי את ינון. הוא בן אדם כיפי, אין מה לעשות. חברותי, חייכני, מפרגן, עם חוש הומור עצמי, שזה דבר שאני תמיד מעריכה. כשחברים שלי ירדו עליו, אני תמיד הגנתי עליו - לא רק כי הוא היה הבוס שלי, אלא כי באמת חשבתי שהוא אחלה בחור, ולא מגיע לו הזלזול הזה, שהרגיש לי כמו אוטומטיות שמאלנית עיוורת למישהו שלא מספיק התיישב להם בתבנית... הוא אפילו הצטלם בזמנו לסרטון הצעת הנישואים שלי לאריאל.

"עכשיו, אתם מכירים אותי, אני לא בחורה שנבהלת בקלות או מתרגשת מחוסר טקט של אנשים, אלוהים יודע שגם הטקט שלי לא משהו. לכן כשפה ושם ינון היה אומר לי משהו כמו 'את צריכה להתלבש יותר סקסי לתוכניות שלך, שתיראי יותר כמו ספרנית מסרט פורנו', זה לא ממש הפריע לי. נו, זה ינון השובב שלנו! תמיד חושב איך להפוך דברים לסקסיים באתר! איזה מצ'וגע!"

כתבות נוספות בנושא:

פרשת ינון מגל וההטרדה המינית: עכשיו התגובה של הבעל

רחלי רוטנר / צילום מסך מתוך הפייסבוק
 רחלי רוטנר / צילום מסך מתוך הפייסבוק

"ובכל זאת, כשהוא התיישב צמוד אליי בספה בזמן מסיבת הפרידה שלו, לכבוד עזיבתו את וואלה לפוליטיקה, לא ראיתי את זה בא. 'תגידי', לחש לי, 'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד?... תמיד הרגשתי מין מתח מיני כזה בינינו, לא שמת לב?'.

"וול, זה נראה כמו כיוון שיחה מוזר מאוד בשביל מישהו נשוי שמדבר עם מישהי נשואה, שרק לפני שנתיים שיתפה אותו בהפקת סרטון הצעת נישואים לאהובה הנצחי, אבל הי, זה ינון השובב שלנו וכולי! אז נשארתי קולית וקלילה: 'חה חה ינון, באמת הרגשת מתח כזה? לא היה לי מושג איזה משוגע אתה'.

"'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך... אבל כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך. מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'".

ינון מגל / צילום: שלומי יוסף
 ינון מגל / צילום: שלומי יוסף

רוטנר ממשיכה וכותבת על המעבר החד של חציית הקו האדום: "מה שמעצבן בסיטואציה כזאת זה המעורפלות שלה... קשה נורא לקפוץ ממצב של פמיליאריות למצב של כעס. בן אדם שעד אתמול צחקת על חוסר הטקט החינני שלו, קשה להזדעזע כשזה הופך פתאום לאגרוף בבטן - כי הנימה היא אותה נימה, החיוך הוא אותו חיוך, לכי תעשי תוך שנייה סוויץ' למצב של סכנה. אז חייכתי כמו מפגרת, אבל כל-כך נגעלתי. ממנו, מזה שבערב האחרון שלנו כקולגות למקצוע בחר להשאיר אותי בידיעה שאני 'ציצי' ו'תחת'.

"ינון חייך למראה המבוכה שלי ואמר שזה מה שהוא אוהב בי, שאני באה מרקע של אולפנא, ואני נורא תמימה ולא מבחינה בדברים כאלה בלה בלה בלה קשקושי נזירות חרמניות 3, ואחר-כך קם לנאום בפני כל המוזמנים על בית יהודי ועל ערכים ועל משפחה...

"תראו, אני לא פלמינגו שברירי, ואני מספרת מלא בדיחות גסות עם חברים ואומרת בצחוק דברים די בוטים. אבל השיחה הזאת לא בכלל לא הרגישה כמו שיחת 'בצחוק'. היא הייתה באווירה רצינית לגמרי, אווירה של וידוי - בהחלט לא בדיחה".