חשד לשוחד בעיריית אשדוד: מ"מ ראש העירייה יועמד לדין

מ"מ ראש עיריית אשדוד, עמרם כנפו, וחברי מועצת העיר לשעבר, שלמה אלבז ויצחק דרי, יועמדו לדין בכפוף לשימוע, בחשד כי קיבלו שוחד מיזמים ומקבלנים בתמורה לקידום ענייניהם בפרויקטים נדל"ניים 

בניין באשדוד ממכרזי "מחיר למשתכן" הקודמים / צילום: תמר מצפי
בניין באשדוד ממכרזי "מחיר למשתכן" הקודמים / צילום: תמר מצפי

במסגרת שורה של פרשיות בחשד לקבלת שוחד בסך מיליוני שקלים מקבלני ויזמי נדל"ן שפעלו באשדוד, פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הודיעה היום (ג') למ"מ ראש עיריית אשדוד, עמרם כנפו, וחברי מועצת העיר לשעבר, שלמה אלבז ויצחק דרי, כי היא שוקלת להעמידם לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות שונות - כל אחד לפי חלקו. בנוסף, נשלחו מכתבי שימוע ל-10 קבלנים ויזמים החשודים בעבירות של מתן שוחד וכן בעבירות נוספות.

ההחלטה בעניין חברי המועצה התקבלה על דעתו של המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד אלי אברבנאל.

פרשת השחיתות לכאורה בעיריית אשדוד נחקרה על-ידי משטרת ישראל להב 433-יאח"ה ויחידת יהלו"ם ברשות המסים, בליווי פרקליטות מחוז דרום (פלילי).

על-פי החשד, מ"מ ראש העיר אשדוד, עמרם כנפו, וחבר המועצה לשעבר, יצחק דרי, הקימו כל אחד עסק לייעוץ ליזמים בתחום הנדל"ן וקיבלו לכאורה מהיזמים ומהקבלנים שוחד בסך מאות אלפי שקלים, בתמורה לקידום ענייניהם העסקיים בפרויקטים נדל"ניים בעיר אשדוד ובוועדות התכנון והבנייה. חבר מועצה לשעבר נוסף, שלמה אלבז, חשוד אף הוא כי קיבל מתת מיזמים שונים.

יצחק דרי חשוד בקבלת שוחד בסכום כולל של כ-3.8 מיליון שקל. כנפו קיבל לידיו, על-פי החשד, שוחד בסכום כולל של כ-320 אלף שקל וכן אופציה לרכישת מגרש. אלבז קיבל, על-פי החשד, הלוואה וערבות להלוואה בהיקף של כ-150 אלף שקל וכן ביקש שוחד מהקבלנים בסך 100 אלף דולר.

השלושה חשודים בעבירות של לקיחת שוחד, מירמה והפרת אמונים, הפרת חובת גילוי בפני ועדת התכנון והלבנת הון.

בטרם יוחלט אם להגיש כתבי אישום, הוזמנו כאמור החשודים להשמיע את טענותיהם בהליך שימוע, ככל שיחפצו בכך, שיתקיים בפני עו"ד שלום שיפר, ראש צוות כלכלי בפרקליטות מחוז דרום (פלילי), בהנחייתו של פרקליט המחוז, עו"ד אלון אלטמן.

צרו איתנו קשר *5988