לקוח מאוכזב של ענבל אור: "כל החסכונות שלי ירדו לטמיון"

יהודה אלון שילם 100 אלף שקל לאור סיטי נדל"ן עבור דירה - אך כעבור יומיים מצא את משרדי החברה ריקים ■ "רק אלוהים יודע אם אקבל את הכסף בחזרה"

תיק ענבל אור / צילום : תמר מצפי
תיק ענבל אור / צילום : תמר מצפי

"בסך-הכול רציתי לשפר את איכות החיים שלי", אמר היום (ה') לוואלה! NEWS יהודה אלון, לקוח מאוכזב של חברת אור סיטי נדל"ן שבבעלותה של היזמית ענבל אור, החשודה בקבלת דבר במירמה וברישום כוזב במסמכי תאגיד. "אני אדם זקן, בן 60. רציתי לגור בבית עם מעלית. אני בטוח שבוצעה שם מעילה ותרמית. רק אלוהים יודע אם אני אקבל את הכסף שלי בחזרה".

אלון סיפר כיצד נפל לטענתו לתרמית. "רציתי לקנות דירה ברחוב אלוף הניצחון ברמת-גן. ב-14 בינואר הגעתי לאור סיטי נדל"ן וישבתי עם סוכן בשם ראובן. הוא אמר לי להפקיד צ'ק מקדמה על סך 100 אלף שקל ואף הציע - 'אני אבוא איתך עם מונית ואקח את הכסף'. נבהלתי וביקשתי להתייעץ עם אשתי או עורך דין, אך הוא אמר שלא נשארו דירות, והייתי בלחץ גדול. אך הוא השיב: 'אל תדאג, אני אטפל בך, ותקבל את הכסף חזרה במקרה שצריך'".

אלון חזר למשרדי החברה אחרי יומיים ומצא אותם ריקים, "אין אפילו שלט בכניסה". בעקבות המקרה הגיש אלון תלונה במשטרה. "אני יודע שהם ידעו שהחברה פושטת-רגל, ובכל זאת אמרו לי שיש להם הרבה לקוחות, וצריך להזרים להם כספים".

אלון לא מרחם על מצבה של אור. "היא זו שטענה שיש לה 190 מיליון שקל, ושהיא תחזיר לכל לקוחותיה את הכסף. היא תעבור את החג עם המשפחה שלה, כמו כולם. אני צריך להעביר את החג בעבודה יום ולילה כמו חמור, כי כל הפיצויים שלי, כל החסכונות שלי, ירדו לטמיון. לקחתי הלוואה מקופת התגמולים שלי, ואני עדיין משלם עליה ריבית. זה כסף שחסכתי, ולקחתי הלוואה בריבית של 4,000 שקל מדי חודש. מי יחזיר לי אותו?".

אור נחקרה השבוע במשרדי מפלג ההונאה במחוז תל-אביב במשך כ-3 שעות. זאת לאחר שיום קודם לכן היא הייתה אמורה להתייצב לחקירה, אך היא לא הגיעה. היא הייתה אמורה למסור עדות ומסמכים שלטענתה מוכיחים שעובדיה העלימו כספים מחברת אור סיטי נדל"ן שבבעלותה.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988