ח"כ פריג' לרשת: אל תתנו לסאבלימינל לשפוט ב"The Voice"

ח"כ פריג': "בראיון שנתן סאבלימינל לקראת הופעתו בעצרת לתמיכה בחייל מחברון, הוא קרא להוצאתם להורג ללא משפט של מפגעים, גם אם אינם מהווים סכנה; מדובר באדם מסוכן" ■ רשת: "טרם התקבלו החלטות הליהוק של המנטורים"

סאבלימינל / צילום: דור מלכה
סאבלימינל / צילום: דור מלכה

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) פנה למנכ"ל זכיינית ערוץ 2 רשת, אבי צבי, ולרשות השנייה שלא לאפשר לראפר סאבלימינל להשתתף כמנטור בעונה הבאה של התוכנית "The Voice", זאת על רקע השתתפותו בעצרת התמיכה בחייל מחברון הנאשם בהריגה.

סאבלימינל, קובי שמעוני, ערך אודישן לתפקיד מנטור ב"The Voice", והשתתפותו עדיין לא אושרה.

"בראיון שנתן סאבלימינל לקראת הופעתו בעצרת, הוא קרא להוצאתם להורג ללא משפט של מפגעים, גם אם אינם מהווים סכנה", כתב פריג'. "'ברגע שמחבל תוקף חייל עם סכין, הוא צריך למות', 'מחבלים פשוט צריך להורג' - היו רק שתיים מהאמירות של סאבלימינל, אמירות שלא רק שמנוגדות להוראות הפתיחה באש של צה"ל, אלא שיש בהן משום קריאה להתבהמות מוסרית, להוצאה להורג ללא דין וללא משפט. אמירות שיש בהן בכדי להסית לעוד הרג ושפיכות דמים ולדרדר עוד את מוסריותה של מדינת ישראל". 

לדברי פריג', "סאבלימינל הוא אדם מסוכן, שכן דווקא בשל מעמדו הציבורי כיוצר, יש מי שעלולים להקשיב לאמירותיו וליישמן. על כן ראוי כי רשת תימנע מלתת לאדם מסוכן שכמותו בימה ציבורית רחבת-היקף, בה הוא עלול להשתמש לשם קידום האידיאולוגיה המסוכנת שלו. לא זו בלבד, אלא שבעצם צירופו לתוכנית של אמן שהתבטאויותיו כל-כך חריגות ומקוממות, יש משום העברת מסר של הבנה לדברים.

"אני מאמין כי אמנים צריכים להשתמש במעמדם בכדי לבטא עמדות פוליטיות, גם אם הן אינן פופולריות. אבל במקרה הזה לא מדובר בעוד אמן עם עמדות פוליטיות קיצוניות יותר או פחות, אלא באדם הקורא לציבור לבצע פשע ולהרוג מפגעים, גם אם לא נשקפת מהם סכנה.

"לאחרונה אמרת שכאשר תוכנית 'האח הגדול' תופק על-ידי רשת, היא תיעשה בצורה שונה, אחראית יותר", כתב ח"כ פריג' למנכ"ל רשת, אבי צבי. האמירה הזו חשובה, אבל את הכיסוי הראשוני שלה עליך לתת כעת, בהודעה כי סאבלימינל, על שלל מסריו, לא יהיה חלק מתוכנית בהפקתה של רשת. מוסרית וערכית, אסור לתת לאדם שכזה זמן מסך".

מרשת נמסר: "לא קיבלנו מכתב שכזה, ומעבר לכך, אנו מודעים לעניין הרב סביב ליהוק המנטורים של 'The Voice', אולם מאחר שטרם התקבלו החלטות מכל סוג שהן, לא נוכל להתייחס לפניות".

 

צרו איתנו קשר *5988