יתמודדו על מגה: רמי לוי, מוטי בן-משה, האחים שבע ואלי להב

עקב מיעוט ההצעות, בשבועות האחרונים פנו נאמני מגה לכמה אנשי עסקים בניסיון לשכנע אותם להגיש הצעה לרכישת הרשת ■ הנאמנים מקווים לקבל תמורת מגה 250-300 מיליון שקל, ובכוונתם לאפשר פריסה לתשלומים רבים

רמי לוי ומוטי בן משה / צלומים: תמר מצפי
רמי לוי ומוטי בן משה / צלומים: תמר מצפי

רגע הכרעה? הערב (ה') פג המועד שקבע בית המשפט כמועד האחרון להגשת הצעות לרכישת רשת מגה. ל"גלובס" נודע כי בשבועות האחרונים פנו נאמני הרשת לכמה אנשי עסקים בניסיון לשכנע אותם להגיש הצעה לרכוש את הרשת.

מהלך זה בוצע בשל מיעוט הצעות ובשל הערכת הנאמנים כי הממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, לא תאפשר מיזוג בין מגה לרשת רמי לוי שיווק השקמה, כפי שגם נמסר באופן רשמי. גם מי שהגיש בעבר הצעה לרכישת הרשת, נדרש לחדש אותה מכיוון שתוקף הערבות הבנקאית פג.

איש העסקים מוטי בן-משה תכנן להגיש את הצעתו היום בשעת הדד-ליין. רמי לוי, בעל השליטה ברשת רמי לוי שיווק השקמה, שהציע בעבר 120 מיליון שקל בלבד תמורת הרשת, מתכוון לחדש את הצעתו. לפי הערכות, הפעם לוי הציע לרכוש את הרשת יחד עם שותף, ייתכן שאפילו במתכונת שבה יהיו לו אחזקות מיעוט, בניסיון להתגבר על המכשול הקשה של התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים.

האחים אילן וששי שבע, מבעלי חברת ביכורי שדה, צפויים לחדש את הצעתם, אך ללא עוזי מחלב, בעל חברת עוף עוז, שכפי הנראה יצא מהתמונה. בסבב הקודם הם הציעו 160 מיליון שקל תמורת הרשת.

קבוצת הקמעונאים שהגישה בעבר הצעה לרכוש את הרשת ב-140 מיליון שקל, תכננה לחדש את ההצעה אך נסוגה ברגע האחרון היום, לאחר שרשת יוחננוף הודיעה על פרישתה מהקבוצה, ולא נמצא קמעונאי שייכנס במקומה בסניפים שתכננה לרכוש.

"אני אגרום לפחות בעיות עם הממונה"

מי שעוד היה צפוי להצטרף לאחד המציעים הוא איש העסקים אלי להב, שבימים האחרונים הודיע על מכירת אחזקותיו בגרנד קניון בבאר-שבע לשותפתו, קבוצת מליסרון, ב-145 מיליון שקל.

בשיחה עם "גלובס" אמר להב: "שניים מהמציעים מאוד רוצים אותי. לא קיבלתי החלטה, אבל יכול להיות שבדקה ה-90 זה יבוא לי. אם יקרה משהו, אני אחבור לפחות לאחד משניים מהמתמודדים. אם אלוהים אוהב אותי, זה לא יקרה, אבל יכול לקרות מצב שבסיטואציה כזאת או אחרת זה יקרה. אני חושב שמבין המתמודדים, היחיד שאם יזכה יגרום לפחות בעיות אצל הממונה - זה אני".

- ומה עם האחים שבע?

"האחים שבע הם גם ספקים מאוד גדולים, מחזיקים 15% מענף הירקות".

- תחבור לבן-משה?

"יש מצב. אולי".

- על אילו סכומים מדובר?

"מדברים על 250-300 מיליון שקל עם מלאי. לדבר כזה אתה צריך להכין הון חוזר, ויש את עניין שיפוץ הסניפים, שגם פה מדובר על סכומים לא מבוטלים. נראה קודם מי יזכה. אם ירצו אותי, ויתאים לי - אכנס. ואם לא - אתן להם שתי נשיקות. בכל מקרה טוב לי".

- מגה לדעתך היא הזדמנות?

"מה זה הזדמנות? השאלה אם אני הולך לעבוד בפרך 3-4 שנים, זה מה שמטריד אותי. אני לא אדם של כסף, האופי שלי זה לעשות דברים גדולים".

לדברי מקורות, נאמני הרשת עדיין מקווים לקבל תמורתה 250-300 מיליון שקל, לא כולל מלאי, ובדעתם לבוא לקראת הרוכש בהסכמה לתשלומים רבים. באופן זה, אם מדובר ברוכש בעל יציבות פיננסית גדולה, הוא יוכל לגייס את הסכום דרך אשראי ספקים ואז לשלם את התמורה מהרווחים השוטפים שיתקבלו.

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988