גיסין מעריך כי מחזיקי אג"ח אורבנקורפ יקבלו מחצית מכספם

גיסין הודיע לבית המשפט כי משקיעי אורבנקורפ הקנדית, שהנפיקה בישראל כדי לפרוע הלוואות למערכת הבנקאית הקנדית, יצליחו להוציא מההשקעה כ-105 מיליון שקל

אלן ססקין / צילום: מצגת החברה
אלן ססקין / צילום: מצגת החברה

עו"ד גיא גיסין, המכהן בתפקיד מנהל מיוחד לנכסי חברת הבנייה הקנדית אורבנקורפ שקרסה, מעריך כי מחזיקי האג"ח של החברה יזכו להחזר של יותר ממחצית הכספים שהחברה חייבת להם. קריסת אורבנקורפ נחשפה ב"גלובס".

במסגרת עדכון מספר 5 על פעולותיו, שהעביר היום עו"ד גיסין לביהמ"ש, הוא מציין כי אורבנקורפ צפויה לקבל החזר הלוואות בעלים בהיקף של 36 מיליון דולר קנדי (כ-105 מיליון שקל) מהחברות-הבנות שלה, בזכות המהלכים המתקדמים שמנהל כונס הנכסים הקנדי של 4 החברות-הבנות למכירת זכויותיהן בפרויקטים לבנייה.

עוד מציין עו"ד גיסין כי ככל שתיוותר יתרה כספית במי מבין החברות-הבנות, מעבר לתביעות לכיסוי החוב שיוגשו להן, הרי שבכוונתו לפעול להעברת היתרה לקופתה של אורבנקורפ כבעלת המניות היחידה בחברות-הבנות.

אורבנקורפ גייסה בדצמבר אשתקד 181 מיליון שקל בהנפקה ראשונה של אגרות חוב בבורסה בתל-אביב. מרבית כספי ההנפקה שימשו את החברה לפיקעון חובות בנקאיים.

חודשים אחדים לאחר מכן נקלעה אורנקורפ לקשיים ועקב כך פנו החברות-הבנות להגנה מפני נושים בקנדה ומונה להן כונס נכסים. בתגובה, מונה עו"ד גיסין למנהל מיוחד של החברה הבורסאית ואילו כנגד בעל השליטה לשעבר, אלן ססקין, נפתח הליך פשיטת-רגל.