זה מה שעלול לקרות בשווקים אם טראמפ יפתיע וינצח

בלידר שוקי הון מעריכים שהשווקים כעמט לא מתמחרים ניצחון של טראמפ בבחירות ■ לכן, אם המועמד הרפובליקאי יצליח להפתיע ולזכות בבחירות, בלידר מעריכים ששוקי המניות יגיבו בעצבנות והמשקיעים ינהרו לנכסי מקלט

וול סטריט / צילום: רויטרס
וול סטריט / צילום: רויטרס

ביום שישי האחרון הודיע ראש הבולשת הפדרלית על בדיקה נוספת בעניין פרשת המיילים של המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילארי קלינטון. ההודעה של ה-FBI טרפה את הקלפים ועשויה להוביל לכך שרטאמפ יצמצם את הפער בסקרים שנפתח לטובתה של קלינטון. לכן, עולה השאלה כיצד השווקים יגיבו אם טראפ יצליח להפתיע ולזכות בבחירות.

"בשבוע הקרוב השווקים יגיבו להתפתחויות הפוליטיות ולהשלכות החקירה נגד קלינטון יותר מאשר לנתונים הכלכליים", מציינים כלכלני בית ההשקעות לידר שוקי הון בסקירה השבועית. להערכתם, העלייה באי הוודאות הפוליטית תומכת בנהירת המשקיעים לנכסים שנחשבים מקלט, כגון הדולר, האג"ח הממשלתיות והזהב.

בלידר שוקי הון סבורים כי בדומה למשאל העם בבריטניה, הברקזיט, השווקים לא מתמחרים כמעט תרחיש שטראמפ מנצח בבחירות. לכן, התגובה במידית צפויה להיות התחזקות הדולר, ירידת תשואות האג"ח וירידה בשוק המניות. עם זאת, בטווח הארוך יותר כלכלני לידר מציינים כי התגובה לא תהיה חד משמעית.

בלידר שוק הון משרטטים מספר תרחישים בבחירות ואת התגובה בשוק האג"ח:

■ אם הדמוקרטים מנצחים באופן גורף, גם בבית הלבן וגם בקונגרס, בתרחיש זה צפויה
עליית תשואות מתונה, זאת בשל הציפייה להרחבה פיסקאלית מסוימת.

■ קלינטון מנצחת אך הדמוקרטים לא שולטים בקונגרס. תרחיש זה למעשה ישדר
 המשך המצב הקיים בממשל האמריקאי עם התנגדות רפובליקאית בקונגרס
את האפשרות לבצע הרחבה פיסקאלית. בתרחיש זה, כך מעריכים בליד, לא צפוי שינוי בתשואות הארוכות בארה"ב.

 

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988