מרים פיירברג: "גורמים עברייניים" מנסים להפיל אותי

הרחקתה מהעירייה של פיירברג - החשודה בקבלת שוחד מיזמי נדל"ן בנתניה - הוארכה בפעם השלישית, וזאת עד 30 בנובמבר

ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג / צילום: שלומי יוסף
ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג / צילום: שלומי יוסף

מרים פיירברג-איכר, ראשת עיריית נתניה, לא תוכל להיכנס לעירייה עד סוף החודש - כך קבע היום (ה') השופט עמית מיכלס מבית משפט השלום בראשון-לציון, בתום דיון בתנאי שחרורה של פיירברג-איכר ממעצרה, במסגרת חקירתה בחשד לקבלת שוחד מיזמי נדל"ן בעיר.

לפני הדיון אמרה פיירברג-איכר כי "גורמים עברייניים" מנסים להפיל אותה, ובמהלך הדיון הוסיפה ואמרה לבית המשפט כי הזמן בו שהתה במעצר, במעצר-בית ובתנאי הרחקה מהעירייה, נוצל על-ידי גורמים שונים על-מנת לפגוע בה מבלי שהיא יכולה להתגונן.

"אין ספק כי מצב הדברים בו ראשת העיר אינה נוכחת בעירייה ואינה מסוגלת ליצור קשר עם גורמים רבים בעירייה, פוגעת פגיעה קשה בתפקודה השוטף של עיריית נתניה", ציין השופט, אך קבע כי "עצם חזרתה בשלב זה של המבקשת (פיירברג-איכר, א' ל"ו) לעירייה מעורר קושי ויכול להשפיע על עדים כאלה ואחרים".

פרשת השחיתות לכאורה בעיריית נתניה התפוצצה ברעש גדול ב-5 בספטמבר עם מעצרם של הקבלן אברהם (אבי) תשובה, אחיו של איל-ההון יצחק תשובה; צפריר פיירברג; עו"ד אברהם גוגיג; והאדריכל גבי טטרו. עם המעצרים עברה החקירה הסמויה שניהלו המשטרה ורשות המסים בחודשים האחרונים, לשלב הגלוי שלה. החקירה סובבת סביב חשד לביצוע שורה של עבירות שוחד, מירמה, הלבנת הון ומס על-ידי מספר רב של מעורבים, בהקשר לתחום הנדל"ן בנתניה.

פיירברג-איכר נעצרה בגל המעצרים השני בפרשה, שהתה במעצר שבוע ובהמשך שוחררה למעצר-בית תחת תנאים מגבילים. בין היתר נאסר עליה להגיע לעיריית נתניה למשך 55 ימים - תקופת הרחקה שהוארכה היום ב-20 ימים נוספים. 

 

צרו איתנו קשר *5988