הנתונים נחשפים: 378 הרוגים ב-12,500 תאונות דרכים ב-2016

בכל בוקר ישנם בישראל 5 אזרחים תמימים שיוצאים מביתם, מבלי לדעת שהפעם הבאה שבה ישובו אליו תהיה כעבור חודשים רבים ולאחר שיקום ארוך וכואב ■ נתוני הפצועים מתאונות דרכים בכבישי ישראל לשנת 2016 נחשפים

חדשות הרכב, ישראל כץ, תאונת דרכים/ צילום: תמר מצפי, מתוך הוידאו
חדשות הרכב, ישראל כץ, תאונת דרכים/ צילום: תמר מצפי, מתוך הוידאו

הנתונים המדאיגים על מצב הבטיחות בדרכים בארץ ממשיכים להתפרסם, וכעת נחשפים מספרי הפצועים ותאונות הדרכים. בשנת 2016 נפצעו בארץ מעט יותר מ-23 אלף בני אדם, כך על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המבוססים על נתוני משטרת ישראל.

מספר תאונות הדרכים בארץ עומד על 12,500, מתוכם קרוב ל1,600 תאונות דרכים קשות. באותן תאונות נפצעו באופן קשה מעל ל-1,900 בני אדם. הווה אומר, שחמישה מאזרחי מדינת ישראל יצאו בכל בוקר מביתם, והם יחזרו אליו, במקרה הטוב, בעוד כמה חודשים, לאחר שיקום ארוך וכואב. וזה מבלי להרחיב על 320 התאונות הקטלניות שגבו את חייהם של 378 הרוגים בשנה החולפת.

בהשוואה ל-2015 ניתן לראות ירידה מינורית במספר התאונות הקשות. עם זאת ישנה עלייה של 2% במספר הפצועים קשה, ועלייה מדאיגה עוד יותר של 6% במספר ההרוגים. אנו חוזרים ומזכירים כי הדרך הטובה והבטוחה להישאר מחוץ לנתונים נוראיים אלו, הנה לקחת אחריות על עצמנו ואופן הנהיגה שלנו אנו, ופשוט לנהוג באופן בטוח ולא לעשות זאת על הדרך, תוך כדי שליחת הודעה או שיחה סלולרית ערנית. פשוט תשמרו על עצמכם.

צרו איתנו קשר *5988