הנקראות ביותר

עובדי רשות השידור מפגינים: "הברנז'ה והקולגות לא מתעניינים"

אם החוק הנוכחי ייצא לפועל כלשונו, בסוף אפריל יפוטרו כ-600 מעובדי הרשות שעוד נותרו בה ולא חתמו בתאגיד ■ "ארדן ולפיד ששיקרו לציבור צריכים ללכת הביתה; שני טיפשים זרקו אבן, ו-120 ח"כים לא יודעים להוציא אותה"

הפגנת עובדי רשות השידור / צילום: יחצ
הפגנת עובדי רשות השידור / צילום: יחצ

כמה מאות מעובדי רשות השידור הפגינו היום (ג') מול בית ההסתדרות בתל-אביב במחאה על סגירתה המתוכננת של הרשות בסוף אפריל, אז אמור לצאת לדרך תאגיד השידור הציבורי החדש. העובדים לבשו חולצות שעליהן נכתב "ניסנקורן מוכר אותנו" והניפו שלטים נגד יו"ר ההסתדרות ונגד שר האוצר משה כחלון.

מדבריהם של הנואמים בהפגנה עלתה תחושה קשה של בגידה מצד הפוליטיקאים, חברי הכנסת ועמיתיהם בתקשורת. "אנחנו לא מעניינים את הברנז'ה, אנחנו לא מעניינים את הקולגות שלנו, זה לא באמת מעניין", אמר אבי פירסט, עיתונאי ערוץ 1. "ראיתם סיפור אישי של מישהו כאן שמתפרסם במקום אחר? באו לעשות כתבות?".

עובדי רשות השידור מפגינים: שידורי רשת ב' הופסקו וחודשו

loading

אם החוק הנוכחי אכן ייצא לפועל כלשונו, בסוף אפריל יפוטרו כ-600 מעובדי הרשות שעוד נותרו בה ולא חתמו בתאגיד. כ-400 מעובדי הרשות אמורים לעבור לתאגיד, אך גם כאן הם לא תמיד עושים זאת בשמחה, ובמקרים רבים מרגישים שהם מופלים לרעה מול עיתונאים שהתקבלו לתאגיד ממקומות אחרים.

"אנחנו שומעים על חברים שהולכים מפה לתאגיד", אמרה החזאית שרון וכסלר. "לחבר'ה שלנו עם הדנ"א הדפוק, הפגום, משלמים שכר יותר נמוך - איך הדבר הזה ייתכן? שני בעלי תפקידים זהים, והחבר'ה מרשות השידור מקבלים פחות. זה לא ייתכן".

איתי לנדנסברג-נבו, מנהל מחלקת התעודה בערוץ 1, תקף את מי שהובילו את החוק, שר התקשורת לשעבר, גלעד ארדן, ושר האוצר לשעבר, יאיר לפיד. "השרים ארדן ולפיד ששיקרו לציבור צריכים ללכת הביתה. שני טיפשים זרקו אבן, ו-120 חברי כנסת לא יודעים להוציא אותה".

הוא דיבר גם על מה שכינה "ההסתה המתמשכת והמכוערת" שמתנהלת נגד עובדי רשות השידור, וטען כי "שותפים לה קולגות מכלי תקשורת אחרים, חברי כנסת ובעיקר אנשי האוצר שמנהלים במשך שנים הסתה על גב עובדי רשות השידור".

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
הסיפורים הגדולים
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!