קובי פרץ בביהמ"ש: "אני מרוסק כלכלית, פניתי לשוק האפור"

זמר הז'אנר הים-תיכוני אמר את הדברים במהלך דיון בערעורו על הרשעתו בעבירות מס ועל העונש שהוטל עליו – שנתיים מאסר בפועל וקנס של 175 אלף שקל ■ "אוימתי לא פעם ולא פעמיים, אני חי בסוג של נס"

קובי פרץ / צילום: שלומי יוסף
קובי פרץ / צילום: שלומי יוסף

"אני נמצא בחיים שלי בפעם הראשונה בבית המשפט. אין לי אפילו דוח תנועה. הטעות היחידה שלי בחיים זה שבחרתי את מי שבחרתי להיות איתו, ואומרים תמיד שאישה יודעת אחרונה שבעלה בוגד בה. אני לא יודע מאיפה אני הולך להביא את הסכום הזה. בשבועיים האחרונים פניתי לגורמים... דברים שבחיים לא עשיתי. פניתי לגורמים כמו גמ"חים וגם לשוק האפור. חמי מכר בית כדי לשלם את שכר-הטרחה של משרד עו"ד וינרוט. חמותי פנתה לאחרונה לעבודה בשביל לתת לי ולאשתי את הפיצויים שלה אחרי 17 שנה" - כך אמר היום (ד') זמר הז'אנר הים-תיכוני קובי פרץ, במהלך דיון בערעורו על הרשעתו בעבירות מס ועל העונש שהוטל עליו - שנתיים מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על-תנאי וקנס של 175 אלף שקל.

פרץ הורשע בחודש מארס אשתקד בהשמטת הכנסות בהיקף של כ-5.2 מיליון שקל וכן השמטת מס עסקאות בסך של כ-830 אלף שקל. שופטת בית משפט השלום בתל-אביב, לימור מרגולין-יחידי, קבעה כי פרץ דיווח לרשויות על פחות מרבע מהכנסותיו - והכול בשל תאוות-בצע.

פרץ אמור היה להתחיל לרצות את עונש המאסר ב-30 ביוני, אך לבקשת עורכי דינו - ד"ר יחיאל וינרוט, עמית חדד ואושר רובינגר ממשרד ד"ר יעקב וינרוט ועו"ד חיים לוי ממשרד חיים לוי ושות' - ובהסכמת הפרקליטות, נדחה מועד ריצוי העונש עד להגשת ערעורו של פרץ על הרשעתו ועל גזר דינו, ובהמשך עד להכרעה בערעורים.

בהמשך הגישו גם פרץ וגם הפרקליטות ערעורים הדדיים על הכרעת הדין ועל גזר הדין.

הפרקליטות, באמצעות עו"ד הילה גבאי, הגישה ערעור על קולת העונש שהוטל על פרץ לטענתה, וביקשה מבית המשפט המחוזי להטיל על הזמר 4 שנות מאסר בגין הרשעתו בעבירות מס, ולא להסתפק במאסר של שנתיים שהוטל עליו.

לטענת הפרקליטות, מתחם העונש ההולם בנסיבות בהן בוצעו העבירו - בהן התכנון המוקדם, הסתרת הכספים והעובדה כי העבירות בוצעו ממניע של בצע-כסף בלבד - הוא בין 24 חודשי מאסר ל-48 חודשי מאסר, כאשר ראוי לגזור עונש ברף העליון של המתחם.

 

מנגד, פרץ הגיש כאמור ערעור על הרשעתו ועל העונש שנגזר עליו, תוך שהוא טוען להגנה מן הצדק, ובנוסף מעלה שורה של טענות נגד אמרגנו לשעבר, יוחאי יעיש, ששימש כעד נגדו במשפט, וכן על שיטות חישוב העלמות המס שלו.

בין היתר טען פרץ, שוב, כי יעיש, אמרגנו לשעבר ועד המדינה בתיק, ניהל את ספרי החשבונות שלו, כשפרץ לא ניהל בפועל את החשבונות, ולכן הוא נסמך על פעולותיו של יעיש. לפי עורכי דינו של פרץ, עקב חלקו המרכזי של יעיש בהעלמת ההכנסות, ראוי להטיל על פרץ עונש מופחת באורח משמעותי - עבודות שירות בלבד, במקום מאסר בפועל.

הבוקר התקיים דיון בערעורים שהוגשו, ופרץ פנה לבית המשפט בבקשה לומר מספר דברים מהלב. בין היתר אמר הזמר: "הקריירה, כל החיים מגיל 15 אני רק מופיע, ובגיל 31 עזבתי את בית ההורים. אני לא מכיר הרבה זמרים שעד גיל 31 נשארו בבית של ההורים. הבית שכרגע יש לי הוא לא שלי, אלא לקחתי 90% משכנתא ועוד 10% שקיבלתי מאבי ז"ל. איבדתי אב בעקבות הפרשה הזאת. יש לי 3 ילדים. ילד שנולד לאחרונה בן חודשיים. כמעט התגרשתי פעם אחת בגלל העניין שהיה לי".

עוד אמר הזמר כי הוא סובל מאיומים. "אוימתי לא פעם ולא פעמיים. אני חי פה היום גם בסוג של נס, כי אוימתי בגלל אותו מנהל. שמו לי אקדח בראש בגלל שהוא היה מסוכסך עם מישהו", סיפר הזמר.

לדבריו, הביקוש להופעות שלו פחת, והוא איבד את מרבית רכושו. "הדירה שלי בשכירות. את הרכב של אשתי מכרנו כדי לכלכל את עצמנו. גם בשבילי עבודות שירות זה סוג של עונש, כי מרגע שאני יוצא מפה, אני צריך להחזיר את הכספים שלקחתי לאחרונה, אם זה גמ"חים או השוק האפור. אצטרך לעבוד בכל מה שלא יהיה. ההופעות שלי ירדו לצערי ב-90%".

בסיום דבריו ביקש פרץ מבית המשפט להתחשב במצבו. "אני פשוט מרוסק כלכלית. אני אומר את זה אפילו בלשון המעטה. אני רוצה לומר שאני בן 41. מיום שנולדתי יש לי דרך ומוסר שקיבלתי מהבית. בחיים שלי תמיד נתתי ממה שאין לי. אני גם מחזיק את אמא שלי, שהיום היא בת כמעט 80, ועוד אח שהשתחרר לא מזמן מכלא. כולם על הכתפיים שלי, ועוד בחור יתום שנמצא אצלי בבית ללא הוריו.

"אני לא רוצה שהמשפחה שלי תתפרק בגלל הפרשה הזאת, שהיא באמת-באמת לא קשורה אליי. ואני עדיין משלם את מה שאין לי. אני אלווה ואפילו מתבייש לומר את זה, שביקשתי הלוואה גם מעו"ד חיים לוי (אחד מסנגוריו, א' ל"ו)".

צרו איתנו קשר *5988