עכשיו זה רשמי: כל הבנקים מתנגדים להסדר החוב של פישמן

(עדכון) - מזרחי-טפחות: "מעיון ראשוני בהצעה, אותה ראה הבנק לראשונה לאחר הגשתה לביהמ"ש, עולה כי היא איננה הולמת" ■ גם הבנקים דיסקונט ואגוד מתנגדים להסדר, וזאת לאחר שאתמול הודיעו הפועלים ולאומי על התנגדותם

מזרחי-טפחות מצטרף לבנקים הפועלים ולאומי והודיע היום (ג') על התנגדותו להסדר החוב של אליעזר פישמן.

היום שלח עו"ד של הבנק, אורי גאון, מכתב למנהל המיוחד לתיק, עו"ד יוסי בנקל, וכתב לו: "מעיון ראשוני בהצעה, אותה ראה הבנק לראשונה לאחר הגשתה לבית המשפט, עולה כי היא איננה הולמת הן לכשעצמה והן ביחס להסדרים אחרים, והבנק מתנגד להצעה".

עוד כותב הבנק, שבניהולו של אלדד פרשר: "ההצעה והעקרונות הנכללים בהסדר לא היו בידיעתו המוקדמת של הבנק, לא על דעתו, ומן הסתם לא ניתנה הסכמה כלשהי של הבנק". 

בהמשך היום, גם בנק דיסקונט הודיע כי החליט להתנגד להסדר החוב של פישמן. הבנק שלח מכתב לעו"ד בנקל ובו הודיע כי הוא מתנגד להסדר הנוכחי ולכל הסדר שיש בו כדי לפגוע בזכויותיו וביכולותו לגבות את החוב כלפיו במלואו. כמו כן, גם בנק אגוד הצטרף ליתר הבנקים ומתנגד להסדר. 

הפועלים ולאומי הודיעו אתמול (ב') כי הם מתנגדים למתווה הסדר החוב הנוכחי לפישמן שהוגש לבית המשפט. מבנק הפועלים נמסר: "הבנק הודיע כי בחן את הסדר החוב המוצע על-ידי המנהל המיוחד שמונה על-ידי בית המשפט, ונראה כי ההסדר אינו מבטא מאמץ ראוי להחזיר את החוב לבנק".

עורכי הדין של לאומי, רונן מטרי ואיל רוזובסקי, התנערו מההסדר המוצע ואמרו כי "הבנק לא היה שותף למגעים שהתנהלו בין המנהל המיוחד לבין מר פישמן ובני משפחתו".