הסרטן שלא היה: אמיר פרישר גוטמן תובע 5 מ' ש' מבי"ח איכילוב

הזמר, שאובחן כחולה סרטן ועבר טיפולים קשים לפני קבלת אבחנה סופית כי מדובר במחלה אחרת, יגיש מחר תביעה נגד ביה"ח איכילוב, עיריית ת"א ומשרד הבריאות ■ "ביה"ח הסתיר מידע חשוב, הציג מצגי-שווא ובכך כפה עליו טיפול הרסני שלא לצורך"

הזמר אמיר פרישר גוטמן, שאובחן כחולה במחלת הסרטן, אך התגלה כי מדובר היה במחלה שאינה קטלנית, יגיש מחר (ד') תביעה בסך 5 מיליון שקל נגד בית החולים איכילוב, עיריית תל-אביב ומשרד הבריאות.

"האבחנה של בית החולים הייתה רשלנית ושגויה מן היסוד", נכתב בתביעה שתוגש באמצעות עורכי הדין אפי נווה והילה קוכמן. "הטיפולים שהעבירו את גוטמן היו שלא לצורך. בית החולים הסתיר פרטים אקוטיים מהתובע במהלך הדרך, ובכלל זאת הציג לו מצגי-שווא שונים ולא גילה לו כי כבר בשלב מוקדם התקבלו אצלו סימנים שהאבחנה היסודית שגויה".

עוד נטען בתביעה כי "מהלך חייו של גוטמן נעצר, חייו עברו טלטלה, רעידת אדמה, תוך שהוא נאלץ לעבור טיפולי כימותרפיה קשים ומיותרים".

גוטמן הגיע לבית החולים איכילוב בחודש מארס 2016 והתלונן על כאבים בכל חלקי גופו. הוא אושפז למשך 3 שבועות, ובסופם נאמר לו כי הוא חולה בסרטן. לדברי הרופאים, על-פי התביעה, "התובע הוגדר כחולה שלב 4, שלב מתקדם, וצוין בפניו כי סיכויי ההחלמה שלו הם 40%-50%. הוא קיבל טיפולי כימותרפיה. התובע הרגיש שנגזר עליו גזר דין מוות". ,

הורו לעבור השתלת מח עצם - למרות הספקות באבחנה

בן זוגו של פרישר גוטמן פנה לפתולוגית עולמית, מומחית ללימפומה, והעביר אליה רקמות שנלקחו מבן זוגו. על-פי התביעה, הפרופסורית העלתה תהיות כבדות עד כדי שלילת מחלתו המאובחנת לכאורה של גוטמן.

הזמר ופרקליטיו טוענים כי בית החולים הוסיף מחדל נוסף, כש"תשובתה של הפרופסורית לא נמסרה מיד לתובע ולבני משפחתו, רופאיו לא הורו על השהיית טיפולי הכימותרפיה ואף הורו לו לעבור ללא דיחוי השתלת מח עצם - והכול תוך ידיעה ברורה לפיה תוצאות השתלת מח עצם באדם שאינו חולה סרטן הן חמורות, בלתי הפיכות ובמקרים קיצוניים אף יכולות להביא למוות".

לאחר מכן הועבר פרישר גוטמן לבית החולים שיבא בתל-השומר, שם העלו ספקות בדבר האבחון השגוי ועצרו את ההשתלה.

"צלקות, נשירת שיער וקיצור תוחלת החיים"

בתביעה נכתב עוד כי "הכשל באבחון מחלתו של גוטמן כפה עליו טיפול הרסני ומזיק שלא לצורך". פרקליטיו טוענים כי "בית החולים ומי מטעמו הפרו את חובת הזהירות החלה עליהם ולא העניקו לתובע טיפול רפואי מתאים למצבו, לא פעלו לפי נהלים רפואיים, טיפלו בתובע בפזיזות ובזלזול, החמירו את מצבו וגרמו לו לנזקים".

עוד נטען כי בבית החולים איכילוב "הציבו רופאים בלתי מיומנים ובלתי מנוסים, הנהיגו נהלי פיקוח ובקרה רשלניים, פעלו תוך חריגה מכללי רפואה סבירים ומקובלים, לא ערכו את מלוא הבדיקות הנדרשות, התרשלו במתן הטיפול התרופתי שניתן, שיקרו לתובע והסתירו ממנו מידע".

בתביעה נטען עוד כי "על גופו של גוטמן נוצרו צלקות כתוצאה מהביופסיה, פגיעה בכלי דם, איבוד מסת שריר ונשירה כללית של שיער, בצקת קיצונית בכל הגוף ונזקים פסיכיאטריים".

פרישר גוטמן אף טען כי נגרמו לו הפסדי הכנסה של מיליון שקל. מומחים מטעמו ציינו כי כתוצאה מהטיפול הוא הזדקן הזדקנות מואצת של כ-10 שנים.

מבית החולים איכילוב נמסר בתגובה: "בית החולים ילמד את כתב התביעה ויגיב כמקובל בבית המשפט".