הנקראות ביותר

ישראבלוף אחד גדול: הסיפור הלא ייאמן על מצלמות המהירות

לפני כחצי שנה נאלצה משטרת ישראל להודות כי ניסוי שבדק את אמינות מצלמות המהירות החדשות שהוצבו בכבישים, כלל לא התקיים ■ ביהמ"ש דרש הסברים, ומאז ועד היום המדינה מושכת זמן ונמנעת מלהגיש תגובה בנושא

loading

פרויקט מצלמות המהירות א' 3: תודו שהרבה זמן לא שמעתם מאום על הדבר הזה, גם אנחנו. אז הלכנו לברר מה קורה עם הפרויקט שאף נהג ישראלי לא יכול להישאר אדיש אליו.

תקציר הפרקים הקודמים: בתחילת השנה הוגשה תביעה ייצוגית נגד מצלמות המהירות המשמשות בפרויקט, בו נאלצה משטרת ישראל להודות כי ניסוי שבדק את אמינות המערכת כלל לא התקיים, ולכן המשטרה ביקשה ארכה מבית המשפט לערוך ניסוי שכזה, אך בית המשפט סרב.

פנינו לעורך הדין דני בלנקין ממשרד פירט-וילנסקי-מזרחי-כנען, שמנהל את התביעה יחד עם משרד עורכי הדין תומר גונן, שהסביר לנו כי המשטרה ומכון התקנים מושכים זמן ונמנעים מלהגיש תגובה.

ומדוע הם עושים כן? אולי משום שבתחילת חודש שעבר הגישו במשרד לביטחון פנים הצעת חוק, שתיצור חזקת תקינות לכל מכשירי האכיפה של המשטרה. בהצעת החוק נכתב כי במצב המשפטי הקיים, בו אמינותם של מכשירי אכיפה נמצאת חדשות לבקרים בהתדיינויות משפטיות, נפגע אמון הציבור במערכת אכיפת החוק.

ומה הפתרון על-פי הצעת החוק של המשרד לביטחון פנים? השר לביטחון פנים יקבל חוות-דעת מאת ועדה, שתוקם לצורך זה על-ידי שר המשפטים, ותפקידה יהיה לתת גושפנקא לאמינות מכשירי האכיפה האלקטרוניים. מה שמביא אותנו להנחה כי אם יתקבל החוק, הצעד הבא הוא להכשיר את פרויקט מצלמות המהירות 1003, גם אם נמצאו בו ליקויים מהותיים באישור התקן שלו.

עקבו אחרינו ברשתות
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
היי טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
גלובס TV
פרויקט מיוחד
✓ הרישום בוצע בהצלחה!