אינפיניטי לאבס של מטריקס מציעה למפוטרי טבע הסבה להייטק

ההכשרה שמציעה אינפיניטי לאבס מיועדת ל-100 ממפוטרי טבע ולמשך 7 חודשים ■ לטענת החברה לאחר ההכשרה יוכלו המפוטרים להשתלב בתעשיית ההייטק

הייטק  / צלם: פוטוס טו גו
הייטק / צלם: פוטוס טו גו

חברת אינפיניטי לאבס (Infinity Labs) של מטריקס מציעה למאה ממפוטרי טבע הכשרה בחינם למשך שבעה חודשים, שלאחריה יוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק. התכנית מוצעת לעובדים שיעמדו בתנאי הסף שלה, תואר ראשון בהצטיינות מאחת האוניברסיטאות וציון של 680 לפחות בפסיכומטרי. בוגרי התוכנית מחויבים לעבוד לפחות שנתיים בחברות המשלמות על ההכשרה וקולטות אותם לאחריה. בחלק מהמקרים יודעים המשתתפים בתכנית מראש לאיזו חברה הם מיועדים, ובמקרים אחרים מתחיל תהליך ההשמה כחודשיים לפני סיום ההכשרה.

אינפינטי לאבס מפעילה את תוכנית ההכשרה מאז 2014, ובעיקרה היא מיועדת לבוגרי מקצועות טכנולוגיים באוניברסיטאות, המתקשים במציאת עבודה בגלל חוסר ניסיון. את החברה ייסדו ומנהלים במשותף חיים גירון וסטיבן הררי, המשתפים פעולה בהכשרת עובדים בהייטק מאז 1996. והיו"ר הוא סמנכ"ל התפעול של מטריקס, אסף גבעתי. החברה מדווחת כי בשנה האחרונה השתלבו 250 מבוגריה בתעשיית ההייטק. אינפינטי מתחייבת בוגרי התכנית שלה יוצאים עם ידע של בוגרי תארים טכנולוגיים וניסיון של שנתיים בתעשיית ההייטק. הניסיון נצבר באמצעות קידום פרויקטים מעשיים במהלך ההכשרה.

בינואר האחרון אישרה הממשלה "תכנית לאומית להגדלת כוח אדם מיומן לתעשיית ההיי-טק", שאמורה לתת מענה למחסור צפוי של כ-10,000 עובדים בעשור הקרוב. מנהלים בכירים בחברות הייטק טוענים זה זמן רב שקיימת מצוקת עובדים המעכבת את התפתחות התעשייה, אך נראה שהאתגר העיקרי הוא המאבק על "טאלנטים", העשירון העליון של אנשי הטכנולוגיה. סקר שנערך בקרב 1,200 אנשי הייטק העלה כי בני 45 ומעלה מפוטרים יותר מצעירים ומתקשים יותר במציאת עבודה. אחת הסיבות לכך היא חוסר עדכון טכנולוגי, בעיה שקורס רענון חדש של הממשלה והג'וינט המיועד לאוכלוסיה זאת אמור לצמצם. סיבה נוספת היא שחיקה וחוסר מוטיבציה אצל עובדים ותיקים בענף.