מנכ"ל וואלה, אילן ישועה: "אלוביץ' - משפחת פשע"

ישועה: "היו הוראות לתקוף את אנשי הימין, רק לא את משפחת נתניהו" ■ לדבריו, הופעלו עליו לחצים קשים מצד שאול ואיריס אלוביץ' לכסות באופן מחמיא את משפחת רה"מ - כך דיווח הערב אמנון אברמוביץ' בחברת החדשות

אילן ישועה / צילום: איל יצהר
אילן ישועה / צילום: איל יצהר

"שאול אלוביץ' נראה נחמד וחייכן, אך משפחת אלוביץ' היא משפחת פשע" - כך אמר לחוקרי המשטרה מנכ"ל וואלה, אילן ישועה.

לדברי ישועה, הוא קיבל הוראות מפורשות מאלוביץ', בעלי האתר, שלא לתקוף את משפחת נתניהו - וכן לתקוף גורמי ימין אחרים. "אלוביץ' אומר שהוא רצה לעשות מוואלה אתר ימני-לאומי - זה שקר", אמר לחוקרים. "היו פעמים שהיו הוראות ממש לתקוף חזק את נפתלי בנ . מותר היה לכתוב נגד הימין ושרי הליכוד וליברמן וכולם - רק לא נגד ביבי ושרה והבן".

לדברי ישועה, "הייתי במצוקה אישית ומקצועית קשה. בסוף 2015 פניתי לעו"ד אייל רוזובסקי, שמלווה אותי מאז. אחר-כך התחלתי לתעד את הפניות ואת הלחצים של שאול אלוביץ' ושל אשתו איריס".

"לקראת סוף 2016 החלטתי להתנתק מהם סופית", סיפר ישועה לחוקרים. "כדי לחשק את עצמי ולחשק את האתר, גייסתי על דעת עצמי עיתונאים עצמאיים ורציניים: יעקב אילון, אבירם אלעד ואורן נהרי. ב-2017 אלוביץ' ניסה להדיח אותי מהדירקטוריון. הוא לא יכול היה לחשוף את הסיבה האמיתית, והצגתי תוכנית עסקית ומקצועית ששכנעה את הדירקטוריון".

ישועה מסר את עדותו במשטרה ביום ראשון, לצד עורך האתר לשעבר, ינון מגל. ישועה מונה ב-2006 למנכ"ל וואלה, ועם השנים הוא הפך את האתר מפורטל שירותים למערכת חדשות עצמאית. ישועה היה זה שהוביל את הטיית הסיקור לטובת משפחת נתניהו באתר לפי הוראות שקיבל, על-פי החשד, מבעל השליטה בבזק ובוואלה, שאול אלוביץ'.

ביום רביעי הגיע עורך אתר וואלה, אבירם אלעד, למשרדי רשות ניירות ערך כדי למסור עדות בפרשת בזק. על-פי החשד, ראש הממשלה בנימין נתניהו היטיב עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', במספר החלטות רגולטוריות, ובתמורה אלוביץ' הנחה את אנשי וואלה, האתר שבבעלותו, להטות את הסיקור החדשותי לטובת נתניהו.