הנקראות ביותר

המסחר בת"א הסתיים בירידות; אינטרנט זהב זינקה במעל ל-12%

אינטרנט זהב הצליחה להשלים אתמול גיוס של 144 מיליון שקל, שמשפר דרמטית את מצבה הפיננסי • פתאל החזקות מתכננת גיוס של כ-300 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

הבורסה לניירות ערך בתל-אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה לניירות ערך בתל-אביב / צילום: איל יצהר

המסחר בבורסה בתל-אביב התנהל היום (ג') במגמה תנודתית על רקע נעילה חיובית אתמול והאיתותים החיוביים שהנשיא טראמפ אותת לאחר פגישתו עם מנהיג צפון קוריאה. הנעילה, עם זאת, הייתה שלילית.

 

אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי של פסגות התייחס היום לאירועי המקרו ולהשפעתם על המסחר בת"א היום: "השוק בארץ לא מגיב יותר מדיי לפסגת טראמפ-קים. רב הנסתר על הגלוי. הפסגה הזו היא צעד אחד ראשון בדרך לתהליך מאוד מאוד ארוך. אין כאן עדיין שום דבר קונקרטי. אנחנו לא רואים איזו שהיא תגובה משמעותית. המדד הסיאול הוא סביב ה-0... אם התהליך הזה שהתחיל היום ייראה טוב וילך לכיוונים נכונים - זה מאוד מחזק את טראמפ מול אירופה. הוא בא ואומר להם: 'אני יודע לעשות הסכמי גרעין ואתם לא. אם לא תתקפלו בנושא של איראן - אמשיך להטיל מכסים'. זה יכול מאוד לחזק את טראמפ בהיבט הזה. מבחינת המסחר בארץ - אם בעולם אין השפעות גדולות, אז גם בארץ הן לא יהיו מהותיות. אנחנו רואים עליות קלות מאוד ולא תגובה משמעותית במיוחד".

בכל מקרה, הנפט מרכז עניין חיובי היום ומגיב בעליות שערים להתפתחויות הגלובליות השונות.

אינטרנט זהב  המשיכה לרכז היום עניין, לאחר שהצליחה להשלים אתמול גיוס של 144 מיליון שקל: 100 מיליון שקל באופן מיידי, ועוד 444 מיליון שקל באופציות "בתוך הכסף" שימומשו בימים הקרובים. כל הנראה יש בהנפקה לפחות משקיע אחד גדול שצפוי להפוך לבעל עניין בחברה השולטת בבזק. את ההנפקה הובילה איפקס חיתום, והיא משפרת דרמטית את מצבה הפיננסי של החברה ומוריד את רמת החוב נטו שלה מ-650 מיליון שקל ל-500 מיליון שקל, ואת רמת המינוף מ-90% ל-60%.

פתאל החזקות  מתכננת גיוס של כ-300 מיליון שקל בהנפקת אג"ח (סדרה ב'). במידרוג העניקו לאג"ח דירוג A1 באופק יציב. האג"ח החדשה צפויה להיות שקלית במח"מ של 5 שנים. את ההנפקה של רשת המלונות ינהלו חברות החיתום אוריון, לידר חתמים, ברק חיתום, אקסלנס ודיסקונט חיתום, והיא צפויה להתבצע ככל הנראה במהלך השבוע הבא. פתאל הנפיקה בעבר אג"ח (סדרה א', צמודה למדד במח"מ של 3 שנים) בהיקף של כ-90 מיליון שקל. האג"ח נסחרת כיום בתשואה של כ-1.1%.

ננו דיימנשן , יצרנית מדפסות התלת-ממד, זינקה אתמול במסחר בישראל ובארה"ב לאחר שהודיעה כי היא אושרה כספק מורשה של חברות ממשלתיות וביטחוניות בארה"ב, ודיווחה על מכירת מדפסת לחברה אמריקאית שהיא אחת מ-10 חברות הביטחון הגדולות בעולם. לפי הערכות, מחיר המדפסות של ננו דיימנשן עומד על כ-200 אלף דולר לאחת.

הבינלאומי צפוי להשיק בימים הקרובים אפליקציה חדשה בתחום שוק ההון, הנקראת SmarTrade, ומאפשרת למשקיעים עצמאיים לבנות אסטרטגיות השקעה מתקדמות המאפיינות שחקנים מקצועיים בשוק ההון (לידיעה המלאה).

פלוריסטם  פרסמה כי השיגה תוצאות טובות בניסוי שלב II שערכה בתחום הטיפול בצליעה לסירוגין הנובעת מחסימה חלקית בכלי דם בגפיים. החברה הגדירה בעצמה את התוצאות כטובות, אף שלא השיגה את היעד העיקרי של הניסוי - שיפור מובהק סטטיסטי במרחק שיכולים החולים ללכת כשנה לאחר הטיפול. החברה השיגה שיפור בנתון זה, אולם הוא לא היה מובהק (להרחבה).

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות