איך אפשר לגרום למשקיעים למכור דירות?

הצעת חוק חדשה של ח"כ רועי פולקמן עשוייה לפתות משקיעים רבים לפתוח חשבון השקעה עפ"י הדירה אותה הם מחזיקים • האם באוצר מצאו דרך לגרום למשקיעים למכור את הדירות שבבעלותם ולצנן את שוק המחירים הרותח? צפו בווידאו • למדריך מס שבח

מה לא עושים באוצר כדי לנסות ולגרום למשקיעים למכור את הדירות שבבעלותם במטרה לצנן את שוק המחירים הרותח. זה התחיל עם מקלות. ב-2015 הם חטפו העלאה במס רכישה ,ואחרי זה הגיע מס דירה שלישית, שאמנם נפסל על-ידי בג"ץ אבל השפיע על השוק.

עכשיו במקום מקלות מנסים לחלק גזרים, ולחבר הכנסת רועי פולקמן יש הצעת חוק חדשה למשקיעים: תמכרו את הדירה ותפתחו חשבון השקעה גמיש ללא מס עד גובה של 2.5 מיליון שקל. גזר זה טוב ,אבל לא בטוח שהוא מספיק מתוק.

קודם כל צריך לזכור למי שמוכר דירה חייב במס שבח. וגם מי שיבחר בסוף לממש את הרווח בחשבון הייעודי שפתח, יצטרך לשלם מס רווחי הון בשיעור של 25%. כך שממש לא בטוח שהמשקיעים ירוצו למכור את הנכסים שלהם.

עניין של מספרים פשוטים? איך בכל זאת אפשר לתמרץ אותם? הפחתה של מס השבח יכולה להיות פתרון או הטבה נוספת, שתבשיל נניח אם ישקיעו בקרן ריט להשקעה שזו יוזמה אחרת של משרד האוצר. במילים אחרות, צריך להמתיק עוד קצת את הגזר ולגרום לו להיות אפקטיבי באמת.

צרו איתנו קשר *5988