עובדי לאומי קארד נטשו את המשרדים: "חוסר תום לב בהנהלה"

ועד עובדי לאומי קארד: "הנהלת החברה ממשיכה בניסיונותיה לפגוע בתנאי העסקה של העובדים" • לאומי קארד: "ההנהלה ונציגי הוועד במו"מ אינטנסיבי לסגירת הפערים בגיבוש הסכם חדש. אנחנו מקווים שנגיע להסכמות לשביעות רצון הצדדים"

אסיפת העובדים בלאומי קארד היום / צילום: ועד עובדי לאומי קארד
אסיפת העובדים בלאומי קארד היום / צילום: ועד עובדי לאומי קארד

כ-1,400 עובדי לאומי קארד הפגינו הבוקר (יום ד') נגד הנהלת החברה ולאחר מכן נטשו את המשרדים כמחאה על התעלמות הנהלת החברה מדרישת ועד העובדים לשבת למשא ומתן רציני. עד כה סרבה הנהלת החברה לדון בדרישות העובדים בטענה כי החברה נכנסת לשנים קשות וחוסר ודאות בעקבות מכירתה.

לטענת העובדים הנהלת החברה ובנק לאומי אינם נוקטים בתום לב וזאת לאחר שגרפו מליארדים ממכירת החברה.

רעות פבלוביץ, יו"ר ועד עובדי לאומי קארד: "צר לי כי הנהלת החברה ממשיכה בניסיונותיה לפגוע בתנאי העסקה של העובדים בלאומי קארד. לא יעלה על הדעת שבעקבות מכירת החברה תגדיל הנהלת החברה ובעליה את רווחיה שלה, תמשוך דיבדנדים ותרוקן את הקופה, בעוד עובדי החברה נאלצים להיתקל בדלת סגורה ובתירוצים. לעובדי לאומי קארד חלק עיקרי בהצלחתה של החברה ובמכירתה ב-30% מעל שוויה. אנו דורשים כי הדבר יבוא לידי ביטוי גם במסגרת ההסכם הקיבוצי ועל כן אין בכוונתנו לרדת מדרישתנו לתוספת שכר ובונוסים להם אנו זכאים. אני קוראת להנהלת החברה להתעשת, לקחת אחריות ולשבת איתנו ולסיים את הסגה הזאת. עובדי לאומי קארד הם הנשמה של החברה ועתידה ואנו דורשים בסך הכל לקבל את מה שמגיע לנו".

ועד עובדי לאומי קארד מתריע בפני הנוסעים לחו"ל: "בשל סכסוך עבודה בחברת לאומי קארד, לקוחות המחזיקים בכרטיס אשראי של החברה עלולים להישאר ללא מענה במקרה של תקלה בכרטיס בעת שהותם בחו"ל". הודעת הוועד באה לאור העיצומים שנוקטים עובדי לאומי קארד בעקבות סכסוך העבודה שעליו הכריזו בגין אי חתימה על הסכם קיבוצי. הוועד מודע לעובדה שישראלים רבים שוהים בימים אלה בחו"ל וכי בעת תקלה בכרטיס האשראי הם זקוקים למענה מהיר ומידי - לפיכך הם מזהירים כי לקוחות אלה עלולים להיתקע ללא מענה במקרה של תקלה בכרטיס.

ועד עובדי לאומי קארד הכריז על סכסוך העבודה לפני כחודש. במארס האחרון פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי ועדיין לא נחתם הסכם חדש. פבלוביץ, יו"ר ועד העובדים מסרה: "הנהלת החברה מתנהלת בחוסר תום לב תוך התעלמות מזכויות העובדים לשמירה על ביטחונם התעסוקתי ושיפור התנאים כמקובל בכל המשק. לאומי קארד נמכרה ב-30% מעל השווי שלה בזכות העובדים שלה ולכן הגיע הזמן שיתייחסו אלינו בצורה הראויה ועל זה אנחנו לא נוותר. אנו עושים הכל על מנת להימנע מפגיעה בלקוחותינו אך לצערנו, בשל ההתעלמות של הנהלת החברה מן העובדים אנו מתכוונים להחריף את צעדנו וצפויה להיות פגיעה בלקוחות. בנוסף, אם נצטרך נשבית את כל החברה עד שהנהלת החברה תבין שגם העובדים הם חלק מהצלחת החברה".

מלאומי קארד נמסר בתגובה: "הנהלת לאומי קארד ונציגי ועד עובדי החברה מקיימים בימים אלה מו"מ אינטנסיבי לסגירת הפערים בגיבוש הסכם קיבוצי חדש, לאחר שההסכם הקודם הסתיים לאחרונה. לצערנו הוועד החל בעיצומים ובהתאם לכך, מוקדי החירום פועלים במתכונת מצומצמת. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית, וממליצים ללקוחותינו לפנות במידת האפשר לערוצים הישירים המאפשרים קבלת מידע וביצוע פעולות בשירות עצמי. במקביל אנו ממשיכים לפעול לקידומו של דיאלוג עם נציגי הוועד במטרה ליישב את הנושאים השנויים במחלוקת, מתוך הבנה כי יש להגיע לפתרון מוסכם המיטיב עם כל הצדדים ולשמור על רווחת העובדים ויציבות החברה".

כרזת המחאה שהפיצו עובדי הבנק / צילום: באדיבות ועד העובדים
 כרזת המחאה שהפיצו עובדי הבנק / צילום: באדיבות ועד העובדים

צרו איתנו קשר *5988